9.2 C
Bistrița
sâmbătă, martie 21, 2026

FOTO – Năsăudului: Un șofer beat a lovit o femeie, care traversa strada

În urmă cu puțin timp, un șofer băut a lovit o femeie de 65 de ani, care traversa strada. Femeia nu se afla pe trecerea de pietoni. Din fericire, aceasta nu a fost rănită grav.

Accidentul a avut loc pe strada Năsăudului, în urmă cu puțin timp. O femeie care încerca să traverseze strada la câțiva metri de o trecere de pietoni a fost lovită de un autoturism.

Din fericire impactul nu a fost unul puternic, însă femeia de 65 de ani a fost trântită la pământ și s-a rănit. Rănile însă nu îi pun în pericol viața.

Polițiștii au avut însă o surpriză când l-au testat alcoolscopic pe șoferul care lovise pietonul neatent. Acesta avea 1,01 mg/l alcool pur în aerul expirat.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

În premieră în Bistrița-Năsăud, ROMBAT și Tabook lansează un proiect dedicat încurajării lecturii în rândul tinerilor

Tabook, o platformă dedicată promovării lecturii și dezvoltării educaționale, a lansat ieri la Bistrița, EduReads+. Este vorba de un proiect inovator în Bistrița-Năsăud, realizat cu sprijinul companiei ROMBAT. Inițiativa coordonată de scriitorul Dan Coman își propune să readucă lectura în centrul intereselor tinerilor, prin activități creative, interactive și adaptate generației actuale.

GB Instaplan angajează instalatori și electricieni: NOI locuri de muncă, la Clinica Sanovil, BistriVET, Crama Jelna

NOI locuri de muncă, sunt disponibile la GB Instaplan, care angajează instalatori și electricieni. Clinica Sanovil caută economist, jurist, psiholog și asistent medical generalist. Oferta completă, mai jos:  

Bunătățile Păstrăvăriei RIN, caricaturi, Zuper Coffe și Ansamblul Doruri Reghinene – vă așteaptă cu oferte la Târgul de Nunți ”Magia Nunților” din weekend

Târgul de Nunți ”Magia Nunților”, ediția de primăvară, vă așteaptă în acest weekend la Restaurant Giulia....