19.4 C
Bistrița
sâmbătă, iulie 25, 2026

REVOLTĂTOR: Un copil și tatăl lui au fost mușcați de un câine fără botniță

Un copil și tatăl lui au ajuns de urgență la spital după ce au fost mușcați de un câine fără botniță. Proprietarul câinelui s-a ales cu dosar penal, iar patrupedul a fost preluat din grija acestuia.

Un bărbat de 40 de ani împreună cu fiul său în vârstă de 10 ani au trăit spaima vieții. În plină stradă, au fost mușcați de un câine din rasa ciobănesc. Ambii au ajuns la spital pentru a primi îngrijiri medicale.

„La data de 28 august a.c., jandarmii din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Bistrița-Năsăud au sesizat Poliția cu privire la faptul că, în Bistrița, un câine din rasa ciobănesc a mușcat un bărbat de 40 de ani și pe fiul acestuia, în vârstă de 10 ani. Cei doi au fost transportați la spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale.”, transmit reprezentanții IPJ BN.

În urma verificărilor, Polițiștii Biroului de Ordine Publică l-au identificat pe proprietarul câinelui ca fiind un bărbat de 41 de ani, din Bistriţa și i-au deschis dosar penal, iar patrupedul a fost preluat de serviciile abilitate.

„Polițiștii au întocmit dosar penal și continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de neluarea de către proprietarul câinelui sau deţinătorul temporar al acestuia a măsurilor de prevenire a atacului canin asupra unei persoane.”, se arată în comunicatul IPJ.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Schimbi bani luna aceasta? BSG Amanet & Exchange te premiază cu 1.000 de euro cash!

BSG Amanet & Exchange lansează cea de-a doua ediție a campaniei dedicată clienților care efectuează operațiuni...

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: