9.8 C
Bistrița
joi, mai 7, 2026

A făcut accident în timp ce conducea fără permis un moped neînmatriculat și s-a ales cu dosar penal

Un accident a avut loc în jurul amiezii în Bistrița. Un moped a intrat în coliziune cu o mașină parcată. De vină a fost șoferul mopedului neînmatriculat care nu are permis de conducere. Polițiștii i-au făcut dosar penal.

Un echipaj de prim ajutor SMURD și polițiștii Biroului Rutier au fost solicitați în jurul amiezii să intervină la un accident rutier petrecut pe o stradă din Bistrița.

În evenimentul rutier au fost implicate un moped și un autoturism. De vină pentru producerea accidentului a fost șoferul mopedului care din cauza neatenției a intrat în coliziune cu o mașină oprită.

„Conform verificărilor efectuate, un bărbat de 33 de ani, din Bistrița, în timp ce conducea un moped pe raza municipiului, pe strada Busuiocului înspre Subcetate, din cauza neatenției, a intrat în coliziune cu un autoturism care era oprit pe aceeași bandă de mers.

În urma accidentului, bărbatul de 33 de ani a fost rănit. Atât el, cât și conducătorul auto, un bărbat de 46 de ani, din Dumitra, au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.”, informează Crina Sîrb, purtătorul de cuvânt al IPJ BN.

În urma verificărilor polițiștii au constatat faptul că mopedul avea un număr fals, acesta nefiind neînregistrat, iar șoferul nu are permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.

Polițiștii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, conducere fără permis și conducerea unui vehicul înmatriculat și cu număr de înmatriculare fals.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noul MG4 Urban a ajuns la RUBIN Bistrița: Tehnologie de top și autonomie record la un preț imbatabil!

Noul MG4 Urban este disponibil în România, iar bistrițenii îl pot descoperi acum și în orașul...

Eurocompozite angajează Operatori: NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița la Crama Veche, Patiseria Sweet Iris, Amicii Building

Eurocompozite angajează Operatori, Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. La Crama Veche sunt disponibile posturi de ospătar, pizzer, barman. Patiseria SWEET  IRIS angajează cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana are nevoie de un ajutor de bucătar priceput. Oferta completă, mai jos:

CAR Credit Plan Bistrița, locul unde n-ai ce căuta dacă nu-ți plac împrumuturile rapide cu dobânzi mici și fără costuri ascunse

Piața financiară abundă de instituții bancare și non-bancare de unde se poate alege un împrumut. CAR...