19.8 C
Bistrița
luni, iunie 9, 2025

A vrut să depășească o mașină fix pe trecerea de pietoni și a luat pe sus un copilaș

Un accident rutier a avut loc în această seară în Dumitra. Un băiat de 11 ani a fost luat pe sus de o mașină, în timp ce traversa regulamentar pe trecerea de pietoni. Șoferul vinovat se afla în depășirea neregulamentară a unei alte mașini.

Un băiat de 11 anișori a ajuns în această seaară la spital, după ce a vrut să traverseze strada. pe trecereaa de pietoni.

Acesta a fost luat pe sus de o mașină a cărui șofer efectua o depășire neregulamentară.

Polițiștii rutieri din Năsăud au intervenit ca urmare a producerii unui accident rutier pe drumul național 17C, în localitatea Dumitra. Conform primelor verificări efectuate, în această seară, un tânăr de 20 de ani, din Telciu, în timp ce conducea un autoturism pe direcția Bistrița-Năsăud, s-ar fi angajat într-o depășire neregulamentară și a surprins și accidentat un minor de 11 ani, din localitate, angajat regulamentar în traversarea străzii, pe trecere pentru pietoni. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Continuă cercetările în acest caz polițiștii rutieri din Năsăud, fiind întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă” transmit reprezentanții IPJ BN.

Băiatul a ajuns la UPU Bistrița cu multiple răni.

Copilul în vârstă de 11 ani a fost preluat de echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD. Prezintă un traumatism cranian și alte traumatisme suferite în urma accidentului. Din fericire, este conștient și stabil, transportat la UPU SMURD Bistrița” transmit reprezentanții ISU BN.

Foto- Arhivă

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...