14.8 C
Bistrița
luni, iunie 8, 2026

BISTRIȚA: De mâine se colectează brazii de Crăciun

Începând de mâine, 9 ianuarie, și până în 23 ianuarie 2025, ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud împreună cu Supercom SA organizează campanie gratuită de colectare a brazilor de Crăciun.

Locuitorii din zonele de blocuri pot duce brazii la platformele de colectare dotate cu contianere semi-îngropate aflate în vecinătatea blocurilor de locuințe. De aici, brazii vor fi preluați de operatorul de salubritate Supercom.

Locuitorii din zonele de case sunt rugați să scoată brazii de Crăciun în fața porții, în programul de colectare a deșeurilor menajere”, a transmis ADI Deșeuri BN.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Mercedes-Benz Open Days Bistrița: Te invităm să sărbătorim împreună 140 de ani de inovație

Pe 5 iunie, te invităm la Mercedes-Benz Open Days, un eveniment special dedicat clienților noștri, organizat cu ocazia aniversării a 140 de ani de inovație Mercedes-Benz.

NOI locuri de muncă în Bistrița, la Amicii Building, Transmixt Bistrița, Tinu Art House: Se caută ingineri proiectare, șoferi, agenți vânzări

Amicii Building caută ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Transmixt Bistrița angajează șoferi (sau șoferițe) de autobuz / microbuz cu atestat. Tinu Art House are nevoie de agenți vânzări pentru zonele Bistrița, Reghin, Cluj, Maramureș, Suceava. NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița! Oferta completă, mai jos:  

FOTO – NOU la HARDFERO Bistrița: ferestre și uși Premium, balustrade de sticlă, plus jaluzele plisee

HARDFERO Bistrița - magazinul vostru de încredere pentru accesorii și feronerie pentru uși și geamuri termopan,...