19.4 C
Bistrița
vineri, iulie 3, 2026

Bistrița-Năsăud, aproape de a avea două echipe în Liga 3 de fotbal

Silvicultorul Maieru a promovat în Liga a III-a, după o lungă perioadă petrecută în cea de-a patra divizie a fotbalului. Județul Bistrița-Năsăud este aproape de a avea două echipe în cel de-al treilea eșalon.

Echipa de fotbal din Maieru a promovat direct în a treia divizie, după ce Viitorul Borș, aflată pe podium, nu s-a înscris la barajul de promovare.

Astfel, Maieru a trecut direct în Liga 3, iar acum se caută resurse pentru a susține echipa.

Pentru susținere este vizată primăria Maieru, unde Vasile Borș nu a promis, însă a transmis faptul că încearcă să găsească bani pentru echipă.

Dacă toate lucrurile decurg conform planului, în seria Gloriei Bistrița din Liga 3 se va alătura și Maieru.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Abonament Piscină & SPA – 349 lei | Oferta verii la Casa EMA

La Casa EMA credem că relaxarea nu este un răsfăț. Este o investiție în starea noastră de bine. De aceea, până în 1 septembrie, lansăm campania „70 de zile pentru tine”, prin care vrem să încurajăm cât mai mulți oameni să își facă timp pentru mișcare, relaxare și sănătate.

AOP Restaurant angajează ospătar cu experiență, Aquabis caută instalatori pentru Bistrița și Beclean

AOP Restaurant angajează ospătar cu experiență și ajutor bucătar, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos:  

Ziua Porților Deschise BYD la Materom Automotive Bistrița: 3 zile de oferte speciale, test drive-uri și premii

În perioada 25–27 iunie, Materom Automotive BYD Bistrița organizează Ziua Porților Deschise, un eveniment dedicat tuturor celor care își doresc să descopere gama BYD și să afle mai multe despre viitorul mobilității electrice și hibride.