9.5 C
Bistrița
vineri, noiembrie 21, 2025

Carambol în Năsăud și două persoane rănite, din cauza unei șoferițe neatente!

Patru mașini au fost avariate și două persoane, rănite! Totul s-a întâmplat în Năsăud, din cauza unei șoferițe neatente.

Un accident rutier a avut loc în această după-masă, în Năsăud.

Patru mașini au fost avariate și două persoane au fost rănite, din cauza neatenției unei șoferițe.

„Pe DN17D, în orașul Năsăud, direcția de mers Năsăud spre Rebrișoara, un autoturism condus de o femeie de 27 de ani, din Rebrișoara, din cauza neatenției și a nepăstrării unei distanțe corespunzătoare, a intrat în coliziune cu un autoturism care era oprit în coloană și care era condus de o femeie de 39 de ani, din Rebra. Din impact, acesta a fost proiectat în alte două autoturisme, dintre care unul oprit pentru asigurare la schimbarea direcției de mers spre stânga. Din accident a rezultat rănirea celor două conducătoare auto. Toți șoferii au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative”, anunță reprezentanții IPJ BN.

FOTO IPJ BN

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurant Giulia lansează GASTROLINE – noul standard în catering premium

După ce și-au consolidat reputația și i-au cucerit pe bistrițeni cu evenimente memorabile, organizate ireproșabil în...

NOI locuri de muncă, la restaurantul ALMARS: Se caută spălător de vase și ajutor bucătar

Restaurantul ALMARS caută spălător vase și ajutor bucătar, Clinica Sanovil are nevoie de economist, jurist și psiholog. Se caută casier și preparator de burgeri! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la BCVO Logistics, IPROEB, Fan Courier.  Oferta completă - mai jos:  

FOTO – Performanța, recunoscută: Alin Ioaneș și ROMBAT, premiați la Automotive Today Awards!

Compania ROMBAT a obținut o dublă recunoaștere prestigioasă în cadrul galei Automotive Today Awards 2025, organizată...