2.6 C
Bistrița
vineri, ianuarie 2, 2026

Doi bebeluși au ajuns la spital după ce mașina în care erau a căzut într-o râpă

Un accident rutier s-a petrecut în jurul amiezii în localitatea Domnești. O mașină condusă de un șofer începător a căzut într-o râpă. Printre pasageri se aflau și doi bebeluși. Toate persoanele au fost transportate la spital pentru investigații.

O mașină s-a răsturnat într-o râpă în localitatea Domnești. Spre locul accidentului s-au deplasat de urgență un echipaj de descarcerare și unul de prim-ajutor, dar și echipajul de Terapie Intensivă Mobilă. Ulterior, la locul indicat a fost trimis și un echipaj din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță.

În autoturismul răsturnat în afara părții carosabile se aflau șase persoane, dintre care doi copii sugari, unul de nouă luni, iar celălalt de patru luni. Din fericire nici una dintre victime nu a fost încarcerată, însă toate cele șase persoane au fost transportate la spital.

„La locul indicat echipajele medicale au găsit șase persoane, doi copii sugari și patru adulți. Victimele sunt conștiente, cooperante și prezintă mărci traumatice care necesită investigații suplimentare.”, informează Marius Rus, purtătorul de cuvânt al ISU BN.

La volanul mașinii se afla un șofer începător în vârstă de 29 de ani, iar cauza accidentului ar fi fost neadaptarea vitezei într-o curbă.

„Conform primelor date, un șofer începător în vârstă de 29 de ani din comuna Mărișelu, care conducea un autoturism pe direcția Șieu – Bistrița, nu ar fi adaptat viteza într-o curbă, a ieșit în afara părții carosabile, a lovit un parapet de beton, după care s-a răsturnat într-o râpă.”, transmite Crina Sîrb, purtătorul de cuvânt al IPJ BN.

Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Polițiștii au întocmit dosar penal și efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Surse Bistrițeanul.ro spun că de fapt, accidentul s-a petrecut în momentul în care șoferul s-ar fi aplecat după o sticlă de suc.

Foto @ IPJ BN

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noi locuri de muncă, la IPROEB, Arena by Casa EMA, Clinica Sanovil: Se caută consultant vânzări, operatori cabluri electrice, ospătar, jurist

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la IPROEB, care angajează operatori cabluri electrice. Aquabis caută electrician, mecanic, instalator și încasator la Bârgău. Posturi disponibile există și la Îndemânarea Construct, Arena by Casa EMA, Fan Courier sau Amicii Building. Lista completă, mai jos:  

REVELION 2026 la Flamingo, cu bucate alese și muzică LIVE cu Lorena Florentin și Nicu Cioanca

Trecerea dintre ani o poți sărbători cu bucate bune și muzică de petrecere, la Flamingo. Ai...

NOI locuri de muncă, în Bistrița, Beclean, Năsăud: Se caută instalatori, electricieni, asistent șef șantier, economist, psiholog

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. IPROEB angajează operatori cabluri electrice, iar Aquabis caută încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! Lista completă, mai jos: