9.9 C
Bistrița
luni, martie 30, 2026

EXCELENT: Covid-19 NEGATIV pentru medicii și asistentele de la Interne

Vești bune de la Spitalul Județean de Urgență Bistrița! Medicii și asistentele de la Interne au așteptat cu sufletul la gură rezultatele testului pentru coronavirus după ce un bărbat internat în secția Interne a decedat și a fost diagnosticat post-mortem cu coronavirus. COVID-19 NEGATIV pentru tot personalul testat de la Interne!

Un bărbat din Ilva Mică a murit acasă în 31 martie, la o zi după ce a fost externat din secția Interne a Spitalului Județean de Urgență Bistrița. În data de 1 aprilie a sosit și testul pentru coronavirus care era pozitiv în cazul bărbatului deja decedat. Mai multe detalii despre acest subiect, AICI:

În urma acestui incident la Spitalul Județean a început o anchetă internă și o anchetă epidemiologică pentru a se identifica contacții cu pacientul respectiv. Tot personalul Secției de Medicină Internă a fost testat.

Astăzi, au sosit și rezultatele testelor. Toți medicii și toate asistentele de la Interne au primit rezultat NEGATIV pentru infecția cu Covid-19.

„Au sosit rezultatele probelor prelevate de la întregul personal medical din secția de Medicină Internă. Toate sunt negative! Echiparea corespunzătoare și comportamentul responsabil al personalului, PROTEJEAZĂ!”, a scris Gabriel Lazany pe pagina de Facebook.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Stewo Năsăud face angajări! Se caută asistent manager, magazioner, facturist. NOI locuri de muncă, în Bistrița

STEWO Năsăud angajează asistent manager, magazioner, facturist și controlor calitate. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Casa EMA, TRANSMIXT Bistrița, GB Instaplan, BistriVET, CAR Bistrița Credit Plan sau Tinu House Art. Oferta completă, mai jos:  

Prezentare cu degustare: Agenția de Nunți Avramii prezintă noile meniuri pentru sezonul 2026 – 2027!

Așa cum știm cu toții, o nuntă de poveste începe cu o experiență culinară de neuitat!...

MATEROM AUTOMOTIVE schimbă regulile: Test Drive Extins* de până la 48h cu modelele Škoda

Materom Automotive aduce în Bistrița un concept nou: Test Drive-ul Extins Škoda, o experiență care îți oferă suficient timp să descoperi cu adevărat mașina pe care vrei să o cumperi. Nu doar o probă. O experiență reală