21.4 C
Bistrița
vineri, iulie 3, 2026

FII REPORTER: Dezastru pe Strada Busuiocului de lângă Penitenciar

Nu știu căruia dintre competenții conducători” ai orașului să le scriu… dar pe Strada Busuiocului nu este pic de iluminat public! Merg la lucru pe întuneric complet, în anul de grație 2024! Iar trotuarul e un dezastru. Trebuie să umblăm pe lângă el, că pe el efectiv nu se poate..!”, ne-a transmis un cititor Bistrițeanul.ro.

Strada Busuiocului din Bistrița nu este deloc iluminată public – se plâng oamenii din zonă. 

Merg la lucru pe întuneric complet, în anul de grație 2024! Mă rog, nu întuneric complet, pentru că atunci când ajungi în drept cu penitenciarul este lumină. Bineînțeles eu ca și cetățean cinstit care merg la muncă și încerc să fiu un om normal – nu beneficiez de nimic în țara asta. Dar ei au nevoie de lumină maximă. Și când mă gândesc că noi, cei care muncim, îi ținem în spate și pe ei din munca noastră…!

Asta pe lângă faptul că nu sunt trotuare pe lângă penitenciar! Mergi pe stradă, în cazurile fericite. Dacă nu, trebuie s-o iei pe lângă gardurile de la penitenciar. E plin de nămol și bălți! Dar ce mai contează, când țara si orașul in care locuiești te încurajează așa frumos să fii un cetățean de seamă…?!?”, ne-a scris dezamăgit cititorul nostru.

Cei din zonă se plâng că trotuarul a ajuns în ultimul hal. Cei care încearcă să traverseze strada, trebuie să o facă pe lângă trotuar, pentru că acesta este impracticabil.

Iar „distracția” e și mai mare când vine iarna și îngheață toată mizeria din preajmă.

Trotuarul de pe strada Busuiocului este îngrozitor de uzat de toate utilajele care au lucrat pe terenurile private. Și care bineînțeles că au fost lăsate de izbeliște, după lucrări ! Că doar n-o să tragă cineva de mânecă pilele și relațiile care-s atât de mari și puternice în sătucul nostru…!”, ne-a mai scris cititorul dezamăgit.

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

  1. Bună seara!
    La noi este posibil orice. si pe strada George Enescu. vizavi de Mollul cel nou se merge cu lanterna sau cu telefonul.
    Nu este iluminat public și nici trotuare.
    si la tara este mai ok.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Abonament Piscină & SPA – 349 lei | Oferta verii la Casa EMA

La Casa EMA credem că relaxarea nu este un răsfăț. Este o investiție în starea noastră de bine. De aceea, până în 1 septembrie, lansăm campania „70 de zile pentru tine”, prin care vrem să încurajăm cât mai mulți oameni să își facă timp pentru mișcare, relaxare și sănătate.

AOP Restaurant angajează ospătar cu experiență, Aquabis caută instalatori pentru Bistrița și Beclean

AOP Restaurant angajează ospătar cu experiență și ajutor bucătar, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos:  

Ziua Porților Deschise BYD la Materom Automotive Bistrița: 3 zile de oferte speciale, test drive-uri și premii

În perioada 25–27 iunie, Materom Automotive BYD Bistrița organizează Ziua Porților Deschise, un eveniment dedicat tuturor celor care își doresc să descopere gama BYD și să afle mai multe despre viitorul mobilității electrice și hibride.