15.2 C
Bistrița
marți, mai 19, 2026

FOTO : Accident violent între două camioane pe centura Clujului. Un bistrițean este în stare gravă

Un bistrițean a rămas încarcerat, după ce a fost implicat într-un grav accident petrecut în această dimineață pe centura ocolitoare a orașului Cluj-Napoca. Din primele informații rezultă faptul că două autocamioane s-au ciocnit.

Accidentul a avut loc în această dimineață, pe centura ocolitoare a Clujului, Vâlcele –Apahida. Potrivit dejeanul.ro, șoferul unui autocamion cu cisternă nu ar fi păstrat distanța regulamentară față de o autobasculantă care circula în fața lui și a intrat în coliziune cu aceasta.

În urma impactului, șoferul autocisternei a rămas încarcerat în cabina transformată într-un morman de fiare. Se pare că acesta este din Bistrița-Năsăud. Bărbatul a fost extras din cabină și predat echipajelor medicale.

Foto: dejeanul.ro

Revenim cu noi informații.

 

 

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Dacă îți cauti un loc de muncă pe termen lung, ai șanse să-l găsești la Gelateria Aniela din Piața Unirii! NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Patiseria SWEET  IRIS  angajează patiser / cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Oferta completă, mai jos:  

www.bistritaimobiliare.ro – un portal GRATUIT pentru cei care vor să vândă sau să cumpere o locuință

Din dorința de a oferi vizibilitate maximă anunțurilor de vânzare/închiriere din Bistrița-Năsăud, au fost create, de către bistrițeanul Andrei Cadar, două instrumente complementare, gândite să lucreze în tandem pentru succesul fiecărui utilizator și menite să simplifice radical procesul de vânzare, cumpărare sau închiriere a proprietăților.

Pentru seri de poveste lângă un pahar de vin bun, musai să ajungeți la AOP – proiectul lui Ciprian Macavei! E altceva…

De câteva zile, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la numărul 15, unde istoria orașului se întâlnește cu...