-2.7 C
Bistrița
miercuri, decembrie 31, 2025

FOTO – Dipșa: A rămas blocată în mașină, după ce s-a oprit direct în capul de pod

Un accident rutier a avut loc în Dipșa. O mașină a ajuns într-un cap de pod. Șoferița a rămas blocată. A fost extrasă, transportată la spital, iar polițiștii fac verificări.

Echipaje ale poliției și ISU BN au intervenit la un accident petrecut în localitatea Dipșa. O mașină a ajuns în șanț, șoferița rămânând blocată în autoturism.

În urma impactului, mașina era cât pe ce să se răstoarne. oamenii din zonă s-au mobilizat, astfel încât să nu lase autoturismul să ajungă cu roțile în sus.

Din fericire, șoferița nu prezintă leziuni grave, care să îi pună viața în pericol. Totuși, conform martorilor, polițiștii nu au reușit să se înțeleagă cu ea. Dată fiind lipsa de incoerență, cât și faptul că nu existau urme de frânare, se bănuiește că femeia ar fi suferit un atac de cord sau un AVC. Tocmai de aceea, și verificarea alcoolemiei se va face la unitatea spitalicească.

Victima – o femeie în vârstă de aprox 40 de ani a fost găsită în autoturism , blocată. A fost evacuata rapid de catre pompierii militari de la PL Lechința și predată echipajului de terapie intensivă mobilă SMURD. Este conștientă, cooperantă, prezintă TCC și o suspiciune de factură. Este stabilizată și urmează să fie transportata la spital pentru îngrijiri medicale” explică reprezentanții ISU BN.

Conform primelor verificări, efectuate de polițiști la fața locului, a rezultat faptul că pe drumul național 15A, în localitatea Dipșa, o femeie în vârstă de 35 de ani, din Lechința, care conducea un autoturism pe direcția de mers Teaca- Bistrița, într-o curbă spre dreapta a pierdut controlul direcției de deplasare, a pătruns pe contrasens, iar ulterior a intrat in coliziune cu un cap de pod.În urma accidentului, șoferița fost rănită ușor, fiind transportată la spital. Polițiștii Serviciului Rutier continuă cercetările în cadrul unui dosar penal de vătămare corporală din culpă” transmit reprezentanții IPJ BN.

Traficul în zonă a fost îngreunat pe perioada intervenției echipajelor.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noi locuri de muncă, la IPROEB, Arena by Casa EMA, Clinica Sanovil: Se caută consultant vânzări, operatori cabluri electrice, ospătar, jurist

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la IPROEB, care angajează operatori cabluri electrice. Aquabis caută electrician, mecanic, instalator și încasator la Bârgău. Posturi disponibile există și la Îndemânarea Construct, Arena by Casa EMA, Fan Courier sau Amicii Building. Lista completă, mai jos:  

REVELION 2026 la Flamingo, cu bucate alese și muzică LIVE cu Lorena Florentin și Nicu Cioanca

Trecerea dintre ani o poți sărbători cu bucate bune și muzică de petrecere, la Flamingo. Ai...

NOI locuri de muncă, în Bistrița, Beclean, Năsăud: Se caută instalatori, electricieni, asistent șef șantier, economist, psiholog

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. IPROEB angajează operatori cabluri electrice, iar Aquabis caută încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! Lista completă, mai jos: