21.6 C
Bistrița
marți, iunie 16, 2026

FOTO: Două mașini de poliție, purtate în goană prin oraș, pentru o remorcă

Se întâmpla aseară, puțin după orele 20:00. O mașină de patrulă a poliției și una de la serviciul Rutier traversau orașul în goană, zburând pe unde puteau. Cu acusticele și luminoasele în funcțiune, de pe Gării, pe străzi, până pe centură aproape de intersecția cu Subcetate.

Șoferii și-au tras mașinile rapid din calea lor, gândindu-se cam ce s-ar fi putut întâmpla.

Autoturismele poliției se pierdeau imediat din vizor, iar după intersecția cu strada Subcetate s-au oprit brusc, „blocând” un microbuz.

Polițiștii s-au dat jos și au cerut actele conducătorului microbuzului și a șoferului unui TIR.

Accidentul a fost unul destul de…stupid. Unui microbuz i s-a desprins remorca, în mers, iar aceasta a colizionat un TIR parcat.

Poliția a fost sesizată despre producerea unui accident rutier, pe drumul de centură al municipiului Bistrița. La fața locului, polițiștii au constatat că unei autoutilitare, condusă de un șofer de 52 de ani, din rădăuți, i s-a desprins, în mers, semiremorca tractată, care a colizionat cu un autotren parcat. Coliziunea s-a soldat cu pagube materiale. Șoferii au fost testați alcoolscopic, rezultatul fiind negativ. Față de bărbatul de 52 de ani s-a luat măsura sancționării contravenționale” a declarat pentru Bistrițeanul.ro, purtătorul de cuvânt al IPJ BN, Diana Pintea.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare, Grand Hotel Coroana angajează ospătar: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel COROANA angajează ospătar, Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la TeraSteel și Eurocompozite unde este nevoie de lăcătuși mecanici și muncitori.  Amicii Building angajează ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Oferta completă, mai jos:  

Concept unic în România, lansat la Bistrița: GFT Delta Office, revoluționează piața de apartamente și case prin „Roata Avantajelor”!

Piața de imobiliare din Bistrița intră într-o nouă etapă odată cu lansarea unui concept inovator de către GFT Delta Office, agenție imobiliară recunoscută pentru profesionalism și transparență în domeniul tranzacțiilor imobiliare. Pentru prima dată în România, clienții au posibilitatea de a beneficia de reduceri și avantaje...

Magazinele RRS Eleganza Superiore: Costume pentru orice eveniment, buzunar sau stil, indiferent de vârstă

Domnilor, dacă aveți un eveniment sau trebuie să cumpărați un costum sau piese vestimentare pentru ținute...