1.2 C
Bistrița
luni, noiembrie 24, 2025

FOTO: Le-a ars magazia de lemne și acoperișul casei. Două persoane au primit îngrijiri medicale

Intervenție a pompierilor și voluntarilor în localitatea Romuli. Un incendiu a izbucnit la o casă, cuprinzând acoperișul și o anexă. Două persoane au avut nevoie de asistență medicală.

Pompierii militari năsăudeni și SVSU Romuli au intervenit în localitatea Romuli la un incendiu izbucnit la o casă de locuit.

Flăcările au cuprins acoperișul imobilului de locuit, dar s-a extins cu repeziciune și spre o anexă, mai exact, o magazie de lemne.

După aproximativ două ore de luptă cu flăcările, incendiul a fost stins.

Incendiul s-a manifestat la nivelul acoperișului (30-40 mp) și la nivelul unei anexe – magazie de lemne (30-40 mp)” transmit reprezentanții ISU BN.

Văzând flăcările ce mistuie din agoniseala de-o viață, două persoane au suferit atac de panică. Din fericire, asistența primită de la echipajul medical direcționat spre locul incendiului a fost de ajuns. Nu s-a impus transportarea persoanelor la spital.

Cauza incendiului e în curs de stabilire!

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Eleganță, tehnologie și economie Noua Škoda Octavia cu tehnologie mild-hybrid, acum cu Clever Bonus

MATEROM AUTOMOTIVE îți oferă una dintre cele mai avantajoase oferte ale anului: Octavia mHEV, modelul Škoda preferat al șoferilor din România, beneficiază acum de un Clever Bonus de 3.200 EUR (TVA inclus).

Restaurant Giulia lansează GASTROLINE – noul standard în catering premium

După ce și-au consolidat reputația și i-au cucerit pe bistrițeni cu evenimente memorabile, organizate ireproșabil în...

NOI locuri de muncă, la restaurantul ALMARS: Se caută spălător de vase și ajutor bucătar

Restaurantul ALMARS caută spălător vase și ajutor bucătar, Clinica Sanovil are nevoie de economist, jurist și psiholog. Se caută casier și preparator de burgeri! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la BCVO Logistics, IPROEB, Fan Courier.  Oferta completă - mai jos: