19.5 C
Bistrița
sâmbătă, august 1, 2026

FOTO: O mașină a ars ca o torță în Strâmba. Șoferul a apucat să iasă din mașină

În urmă cu puțin timp, o mașină a ars ca o torță în localitatea Strâmba. Din fericire, șoferul a apucat să iasă din mașină și să se salveze.

Un incendiu a cuprins o mașină, la ieșirea din localitatea Strâmba, spre Ilva Mică. Au intervenit pompierii militari de la Stația Prundu Bârgăului. Din fericire, șoferul a avut prezență de spirit și a ieșit din mașină la timp:

„Autoturismul a fost găsit cuprins de incendiu în totalitate. Din fericire, conducătorul auto a ieșit din autovehicul pe cont propriu, nu a fost rănit”, precizează ISU Bistrița.

Incendiul a fost provocat, cel mai probabil, de un scurtcircuit la instalația electrica a mașinii.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Bistrița Inspiră 2026: Antreprenori pentru viitor – Șapte speakeri, o singură scenă și idei care pot schimba perspective

Bistrița Inpiră 2026 - Șapte speakeri de succes din mediul antreprenorial și de business din România vor urca pe aceeași scenă - în 23 august de la ora 17.00 - pentru a împărtăși experiențe, perspective și povești din parcursurile lor profesionale. Evenimentul își propune să creeze un dialog autentic despre felul în care ideile pot fi transformate în acțiuni concrete.

Hotel Metropolis și Clinica Sanovil recrutează personal: NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Hotel Metropolis unde se recrutează personal pentru redeschiderea din toamnă. Kreativ Metal & Colours caută un lăcătuș mecanic / confecționer serios, punctual și atent la detalii. SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști. Oferta completă, mai jos:

Schimbi bani luna aceasta? BSG Amanet & Exchange te premiază cu 1.000 de euro cash!

BSG Amanet & Exchange lansează cea de-a doua ediție a campaniei dedicată clienților care efectuează operațiuni...