FOTO: Pavilionul cu 100 de locuri va fi gata anul acesta. „Vom muta din deținuții noștri, ca să fie mai puțini în camere”

Penitenciarul Bistrița are 530 de deținuți, în acest moment. La finalul anului se va da în folosință primul pavilion nou contruit, de 100 de locuri. „Vom muta și dintre deținuții noștri, ca să să rămână mai puțini în camere!” au declarat reprezentanții Penitenciarului Bistrița.