10.2 C
Bistrița
joi, septembrie 18, 2025

FOTO- REPORTAJ: Ziua Drapelului, altfel! Cu mască pe față, dar cu inimile pline de respect

Astăzi a avut loc o ceremonie atipică, de ziua Drapelului! Simbolul națiunii noastre a fost sărbătorit chiar și pe vreme de pandemie. Chiar dacă a fost furată apropierea sau zâmbetul de pe față a fost ascuns după o mască, respectul din inimi nu a putut fi înlăturat.

Ziua Simbolului național, Ziua Drapelului României, a fost sărbătorită azi cu o ceremonie atipică.

De la distanță, cu măști pe față, odată cu înălțarea drapelului s-au ridicat și sentimentele de mândrie, direct din inimi. Doar acolo sărbătoarea a fost la fel ca în fiecare an.

Iar apoi, mintea a scotocit prin coloanele ei după momentele semnificative din istorie, când TRICOLORUL a fluturat triumfal în urma unei bătălii, a unui concurs, a echipajelor medicale ce au revenit din alte țări, după ce au luptat cu dușmanul vremurilor noastre: coronavirusul.

Bistrițeanul.ro vă prezintă mai jos o galerie foto cu imagini de la ceremonie:

 

Sursă foto- Prefectura Bistrița, ISU BN, Jandarmeria Bistrita, Cristian Niculae, Dan Ciobanica

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

October Nostalgia Experience – un weekend numai pentru adulți cu nostalgia vremurilor bune, la Panoramic Colibița

Deja v-ați învățat ca cei de la Panoramic Colibița să vină cu tot felul de idei...

Crama Veche caută Ajutor Bucătar și Pizzer. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud

Crama Veche caută ajutor bucătar și pizzer, iar Îndemânarea Construct angajează sudor MIG/MAG & Electric, Lăcătuș mecanic, vopsitor și muncitor necalificat. NOI locuri de muncă în Bistrița la Grand Hotel COROANA, dar și în Năsăud, la STEWO Plast. Oferta completă, mai jos:

Ești pasionat de torturi și vrei să-ți desăvârșești tehnica? Descoperă toate secretele de la maestrul cofetar Alina Bejan, pentru Un Dulce De Zece!

Măiestria de a face torturi care să fure privirile tuturor și să-i cucerească definitiv pe cei...