2.6 C
Bistrița
marți, ianuarie 27, 2026

Găsiți diferențele între un politruc și militarii de carieră

Ne-au venit Șoimii acasă și ne-a venit și ministrul Apărării să-i salute. Doar că, neavând nici măcar armata făcută, ministrul Gabriel Leș nu poate înțelege și aprecia protocolul, onorul și importanța acestuia în rândul militarilor. Dacă ar fi știut, sigur n-ar fi stat cu ochii în telefon, că nu ne-a declarat nimeni război în timp ce Șoimii Carpaților și Batalionul din care fac parte îi dădeau onorul. Urmăriți fotografiile de mai jos și comparați atitudinea ministrului de azi al Apărării și dezinteresul manifestat cu atitudinea și respectul militarilor de carieră din jurul și din fața sa. Chiar și oficialii bistrițeni au respectat cuminți solemnitatea momentului și chiar au trăit-o, semn că Șoimii sunt importanți și respectați acasă.

Ministrul Leș a reușit să puncteze momentul doar politic, singura armată și disciplină pe care o înțelege fiind cea de partid: a bifat prezența și a dat femeilor din armată câte-o floare. Atenție și respect militarilor noștri, întorși acasă dintr-o zonă de conflict, fix cât se vede: 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Škoda Octavia – o singură mașină, pentru toate rolurile tale. Pentru familie. Pentru business. Pentru fiecare zi

Sunt puține automobile care reușesc să bifeze atât de bine nevoile reale ale unui șofer modern: spațiu, confort, tehnologie, siguranță și eficiență. Škoda Octavia este exact acel model „bun la toate”, care se potrivește perfect atât în rutina de zi cu zi, cât și în drumurile lungi sau pentru business.

Crama JELNA caută bucătar cu personalitate: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Crama JELNA angajează bucătar cu personalitate. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița la Restaurant Almars - Il Gusto Mediterraneo, Sanovil, GB Instaplan, IPROEB sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos:  

Restaurantul Almars angajează Ospătar și ajutor bucătar. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud, la Stewo Plastic Prod

Restaurantul Almars - Il Gusto Mediterraneo angajează Ospătrar și ajutor bucătar. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Îndemânarea Construct, Sanovil, GB Instaplan sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos: