12.2 C
Bistrița
duminică, mai 10, 2026

GRAV incident la un meci de fotbal: un arbitru a fost lovit cu pumnul în față de un jucător! Acesta este internat în spital

Un grav incident a avut loc ieri, la un meci de fotbal dintre Eciro Forest Telciu și Viticola Lechința. Un arbitru a fost lovit cu pumnul în față de unul dintre jucători. La fața locului a intervenit poliția, iar arbitrul a ajuns la spital, unde a rămas internat.

Potrivit SportulBistrițean.ro, incidentul s-a ptrecut spre finalul partidei dintre Eciro Forest Telciu și Viticola Lechința, pe terenul gazdelor, la Telciu. În prelungirile meciului, arbitrul Raul M. a fost lovit cu un pumn în față de unul dintre jucătorii telcieni.

În urma loviturii încasate, arbitrul s-a prăbușit pe teren și a fost preluat de o ambulanță. A ajuns la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bistrița, unde a rămas internat.

Se pare că totul a pornit de la un cartonaș galben acordat la doi fotbaliști în urma unei încăierări. Unul dintre ei, Ionică Hujda, cumulând mai multe cartonașe galbene, a fost eliminat. Acesta și-ar fi ieșit din minți și după ce l-a înjurat pe arbitru i-a dat cu pumnul în față.

În ciuda incidentului grav, echipa gazdă nu s-a potolit, iar arbitrii și observatorul meciului au fost în continuare înjurați și amenințați. Într-o filmare care-l arată pe arbitru la pământ, după ce a fost lovit, pot fi observați și mai mulți bărbați care vociferând sar gardul și se îndreaptă furioși spre arbitri, însă sunt opriți de doi jucători.

„La data de 10 noiembrie a.c., polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Năsăud au fost sesizați cu privire la faptul că pe terenul de fotbal din satul Telciu, o persoană a fost agresată fizic. La locul evenimentului polițiștii au stabilit faptul că un bărbat de 36 de ani, din Telciu, pe fondul unui conflict spontan ar fi agresat fizic un alt bărbat de 42 de ani din Bistrița. În urma celor sesizate, polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal întocmit cu privire la infracțiunea de lovire sau alte violențe”, informează Inspectoratul de Poliție Județean Bistrița-Năsăud.

„Vă comunicăm că în unitatea noastră a fost adusă ieri o persoană care afirmă că a fost victima unei heteroagresiuni și care a fost internată în vederea acordării de îngrijiri medicale”, a precizat pentru Bistrițeanul.ro, Camelia Strungari, purtător de cuvânt al Spitalului Clinic Județean de Urgență Bistrița

 

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

2 COMENTARII

  1. De unde atata violenta? Lipsa de stapanire de sine, intelegere,cumpatare……..Le gasesti in tine sau nu le gasesti deloc! Si atunci, oamenii sufera,,,,,,,si planeta mai moare putin,,,,,! Regretabil!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noul MG4 Urban a ajuns la RUBIN Bistrița: Tehnologie de top și autonomie record la un preț imbatabil!

Noul MG4 Urban este disponibil în România, iar bistrițenii îl pot descoperi acum și în orașul...

Eurocompozite angajează Operatori: NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița la Crama Veche, Patiseria Sweet Iris, Amicii Building

Eurocompozite angajează Operatori, Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. La Crama Veche sunt disponibile posturi de ospătar, pizzer, barman. Patiseria SWEET  IRIS angajează cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana are nevoie de un ajutor de bucătar priceput. Oferta completă, mai jos:

CAR Credit Plan Bistrița, locul unde n-ai ce căuta dacă nu-ți plac împrumuturile rapide cu dobânzi mici și fără costuri ascunse

Piața financiară abundă de instituții bancare și non-bancare de unde se poate alege un împrumut. CAR...