22.8 C
Bistrița
miercuri, iunie 3, 2026

Hoții dau iama în parcările supermarketurilor! O clipă de neatenție a lăsat-o pe o femeie fără geantă!

O femeie și-a pus cumpărăturile în mașina aflată în parcarea unui supermarket. S-a întors să lase căruciorul de cumpărături, timp în care un bărbat i-a furat geanta lăsată în mașină.

Totul s-a întâmplat aseară, în parcarea unui supermarket de pe Calea Moldovei din Bistrița. O femeie și-a pus cumpărăturile în mașină și apoi a dus căruciorul de cumpărături la loc. În acest interval de timp o persoană i-a furat ghiozdanul cu acte și bani, lăsat în autoturismul descuiat.

Întoarsă la mașină, femeia a observat că îi lipsește ghiozdanul și a alertat poliția.

Oamenii legii au urmărit înregistrarea de pe camerele de filmat ale supermarketului și au reușit să găsească ghiozdanul cu actele. Acestea fuseseră abandonate, hoțul fugind doar cu banii.

Aseară, o femeie de 34 de ani, din Bistrița, a sesizat faptul că din autoturismul care era parcat în apropierea unui supermarket din Bistrița i s-a sustras un ghiozdan în care avea portofelul cu bani, documente și un telefon mobil. La fața locului, polițiștii Biroului de Ordine Publică au găsit bunurile reclamate ca fiind sustrase, respectiv ghiozdanul, actele și telefonul. În cauză a fost întocmit dosar penal, iar cercetările continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt”, a declarat, pentru Bistrițeanul.ro, purtătorul de cuvânt al IPJ BN.

În parcările supermarketurilor există indicatoare cu mesaje ce avertizează clienții să nu-și lase bunurile la vedere în autoturisme.

Din fericire, în acest caz, bunurile au fost găsite rapid, femeia fiind astfel lăsată doar fără bani.

Foto – Ziar Harghita

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Mercedes-Benz Open Days Bistrița: Te invităm să sărbătorim împreună 140 de ani de inovație

Pe 5 iunie, te invităm la Mercedes-Benz Open Days, un eveniment special dedicat clienților noștri, organizat cu ocazia aniversării a 140 de ani de inovație Mercedes-Benz.

NOI locuri de muncă în Bistrița, la Amicii Building, Transmixt Bistrița, Tinu Art House: Se caută ingineri proiectare, șoferi, agenți vânzări

Amicii Building caută ingineri proiectare instalații electrice și sanitare. Transmixt Bistrița angajează șoferi (sau șoferițe) de autobuz / microbuz cu atestat. Tinu Art House are nevoie de agenți vânzări pentru zonele Bistrița, Reghin, Cluj, Maramureș, Suceava. NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița! Oferta completă, mai jos:  

FOTO – NOU la HARDFERO Bistrița: ferestre și uși Premium, balustrade de sticlă, plus jaluzele plisee

HARDFERO Bistrița - magazinul vostru de încredere pentru accesorii și feronerie pentru uși și geamuri termopan,...