-0.2 C
Bistrița
miercuri, ianuarie 7, 2026

Încă un bistrițean și-a pierdut viața, după ce a fost diagnosticat cu Covid-19

Un bărbat de 51 de ani din Bistrița-Năsăud diagnosticat cu COVID-19 a murit. Acesta era în spital de o săptămână, iar în ultimele zile starea sa s-a agravat, fiind intubat.

Bărbatul are 51 de ani și a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Bistrița, Secția Boli Infecțioase în 31 martie. După 5 zile, starea sa s-a agravat, fiind transferat la Secția Anestezie Terapie Intensivă, cu insuficiență respiratorie acută fiind intubat.

Două zile mai târziu, în data de 7 aprilie, bărbatul a decedat. Medicii au făcut și un test pentru COVID-19, rezultatul care a venit în data de 1 aprilie fiind pozitiv.

Se pare că bărbatul de 51 de ani, despre care nu se știe să fi avut alte boli, a avut contact cu persoane din comunitate venite din străinătate, din zone de risc, care nu au respectat condițiile de izolare.

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la RCB Electro, Sanovil și Îndemânarea Construct

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la IPROEB, FAN Courier, RCB Electro, Clinica Sanovil și Îndemânarea Construct. Arena by Casa EMA caută ajutor de bucătar, iar Fan Courier are nevoie de curieri și operatori recepție. Amicii Building angajează inginer instalații. Lista completă, mai jos:  

Flamingo Ballrom deschide lista pentru 2026! Evenimente până la 300 persoane și meniuri la prețuri accesibile

Anul 2026 a început, așa că Flamingo Ballrom și-a deschis agenda pentru a nota evenimentul din...

Noi locuri de muncă, la IPROEB, Arena by Casa EMA, Clinica Sanovil: Se caută consultant vânzări, operatori cabluri electrice, ospătar, jurist

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la IPROEB, care angajează operatori cabluri electrice. Aquabis caută electrician, mecanic, instalator și încasator la Bârgău. Posturi disponibile există și la Îndemânarea Construct, Arena by Casa EMA, Fan Courier sau Amicii Building. Lista completă, mai jos: