9.6 C
Bistrița
vineri, mai 9, 2025

MAIERU: Fetiță lovită de mașină, transportată la spital cu mâna ruptă

O fetiță de doar șase ani a fost lovită de mașină. Accidentul a avut loc în Maieru, iar micuța a ajuns la spital cu mâna ruptă.

Un apel la 112 anunța un accident rutier în localitatea Maieru. La fața locului au fost alocate echipaje ale poliției și ale Serviciului Județean de Ambulanță BN.

Micuța a fost găsită conștientă, însă cu mâna ruptă și a fost transportată la spital.

La locul accidentului echipajul B2 SAJ a găsit o fetiță în vârstă de 6 ani, conștientă, cooperantă, care prezenta o fractura de humerus.

A fost stabilizată și transportată la UPU Bistrița pentru mai multe investigații și tratament de specialitate”, a transmis Ciprian Păcurar din cadrul SAJ BN.

UPDATE

Astăzi, 21 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Sângeorz Băi au intervenit la un accident produs pe DN 17 D, în localitatea Maieru.

Conform primelor date, un autoturism condus în regim de taxi, de către un bărbat, de 52 de ani, din Anieș, a accidentat o fetiță de 7 ani, din Maieru. Aceasta era angajată în traversarea străzii.

Ulterior producerii accidentului, conducătorul auto ar fi modificat poziția autoturismului. Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

În cauză a fost întocmit dosar penal iar cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de:

  • părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ștergerea urmelor acestuia
  • și vătămare corporală din culpă” transmit reprezentanții IPJ BN.

 

FOTO – Arhivă

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

FOTO: Care sunt cele mai iubite torturi la Cofetăria Cristina! TOP 5 texturi adorate de clienți

De peste 30 de ani, Cofetăria Cristina îi răsfață pe bistrițeni la toate evenimentele importante din viața lor, de la aniversări, nunți, botezuri și până la petreceri organizate de firme, cu torturi spectaculoase și totodată delicioase. Deliciul suprem, aflat pe locul întâi în preferințele clienților, este...

FOTO: Sala de evenimente Giulia 1 s-a schimbat la față! E mai elegantă de cum o știați, gata de nunți de poveste!

Cine din oraș n-a fost până acum măcar o dată la o nuntă la sala de evenimente Giulia 1?! De la inaugurare și până acum, sala a fost preferata nunților cu ștaif din oraș, iar zeci de perechi de miri și-au răsfățat invitații în localul elegantă. Acum, după ani de evenimente, sala a trecut printr-un amplu proces de renovare și e mai frumoasă și elegantă ca niciodată.

Rombat lansează o aplicație digitală pentru bateriile de autoturisme și autocamioane

Rombat Bistrița, singurul producător integrat de baterii auto din România, lansează prima aplicație cu scanare QR. Prin intermediul acesteia se digitalizează procesul de generare și gestionare a garanțiilor pentru bateriile auto și HD (heavy duty - camioane).