9.1 C
Bistrița
miercuri, aprilie 15, 2026

Sala Polivalentă din Unirea, acoperită de panouri solare!

Lucrările la Sala Polivalentă din Unirea sunt aproape gata. Totuși, clubul Gloria a cerut bani pentru ca aceasta să fie acoperită de panouri fotovoltaice. DE UNDE se iau banii:

Complexul sportiv din Unirea prinde contur tot mai mult.

FOTO/VIDEO – Sala Polivalentă din Unirea, tot mai aproape de finalizare: camere de hotel, restaurant, multiple terenuri de sport

Sala Polivalentă va găzdui primele meciuri în luna august.

PREGĂTIȚI-VĂ! Sala Polivalentă din Unirea va găzdui meciuri în august! Ultimele lucrări și retușuri:

Totuși, conducerea Clubului CS Gloria 2018 a realizat că vor exista probleme cu electricitatea. Mai exact, facturile vor stoarce banii din buzunarul clubului.

În acest sens, a solicitat Consiliului Județean BN bani pentru montarea de panouri fotovoltaice.

În cadrul proiectului de rectificare bugetară a CJ BN, clubul CS Gloria 2018 a cerut să se ia 1,7 milioane lei de la funcționare și să se mute la capitolul Dezvoltare.

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud: Se caută instalatori, florist, asistent generalist, electricieni

Casa EMA angajează instalator priceput și serios, STEWO Năsăud caută Facturist, Asistent manager, Controlor calitate și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Clinica Sanovil și Aquabis, dar și la GB Instaplan, Crama JELNA sau Transmixt. Oferta completă, mai jos:

FOTO: La Papetăria FOLDER, iepurașul găsește zeci de cadouri inspirate pentru copiii cuminți

Cadourile de Paște pe care iepurașul le aduce celor mici, ba chiar și celor mari, sunt...

Bateria care va revoluționa mașinile electrice: MG lansează în Europa modelul MG4 EV Urban cu acumulator semi-solid!

MG va lansa în Europa primul automobil electric de serie echipat cu o baterie semi-solid state,...