25.2 C
Bistrița
miercuri, septembrie 10, 2025

Scuza penibilă a unui bărbat prins la cumpărături în Bistrița deși trebuia să fie în carantină în Pinticu:

Un bărbat din Pinticu trebuia să stea în carantină. Acesta a fost depistat la cumpărături, în Bistrița. CE scuză le-a ”servit” jandarmilor:

Jandarmi au efectuat în acest sfârșit de săptămână numeroase controale. Alături de polițiști au ”spart” mai multe petreceri, patronii localurilor primind amenzi.

Și proprietarul unei săli de jocuri de noroc a primit o amendă de 1.000 de lei deoarece a lăsat clienți fără certificat verde înăuntru.

Un bărbat s-a ales cu o amendă după ce a fost găsit la zeci de kilometri de casă ”căutând o farmacie”.

Sâmbătă 15 ianuarie a.c., pe o stradă din municipiul Bistrița a fost depistat un bărbat. Acesta a părăsit adresa de domiciliu deși se afla în carantină. Bărbatul trebuia să se afle în localitatea Pintic, dar acesta se afla de fapt la cumpărături motivând oamenilor legii că se află în căutarea unei farmacii” transmit reprezentanții IJJ BN.

Conform jandarmilor, în acest weekend au fost :

  • verificate un număr de 111 societăți comerciale, gări, stații de alimentare cu carburant, autogări, operatori economici licențiați în domeniul jocurilor de noroc, spații comerciale aglomerate și 12 restaurante
  • legitimate 299 de persoane
  • aplicate 140 de sancțiuni în valoare totală de 21.500 lei, pentru:
    • nerespectarea măsurilor de protecție individuală (lipsa măștii de protecție)
    • cerșetorie
    • consumul de băuturi alcoolice în spațiul public neamenajat.

 

Foto- Arhivă IJJ BN

 

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

STEWO Năsăud angajează facturist și Controlor Calitate, Grand Hotel COROANA caută ospătar(ă)

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar STEWO Năsăud caută facturist Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la BCVO Logistics, unde este nevoie de planificatori transport, dar și la Sergiana, IPROEB, GB Instaplan, Polimed, TeraSteel.  Oferta completă, mai jos:

Cele mai noi modele Škoda vin la Bistrița, la Caravana Škoda 2025

Caravana Škoda 2025: În 27 și 28 septembrie, parcarea Bistrița Retail Park (lângă Selgros) se va transforma într-un adevărat showroom în aer liber, unde pasionații de mașini și familiile bistrițene sunt invitați să descopere cele mai noi modele Škoda, să participe la test drive-uri și să se bucure de surprize, concursuri și premii atractive.

NOI locuri de muncă, disponibile la Grand Hotel Coroana, Fan Courier, BCVO Logistic, TeraSteel

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar Crama JELNA  caută ospătar & barman care știu să pună vibe-ul în pahar și povestea pe masă. BCVO Logistics caută planificatori transport. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Polimed, TeraSteel, Sergiana și IPROEB. Oferta completă, mai jos: