11 C
Bistrița
joi, octombrie 16, 2025

Tânărul care a accidentat mortal un bărbat a fost reținut

Un tânăr de 20 de ani a accidentat astăzi mortal un bărbat pe o stradă din Bistrița. În urma cercetărilor polițiștii au constatat că tânărul nu avea permis de conducere și se afla sub influența băuturilor alcoolice. În această seară tânărul a fost reținut. UPDATE: Tânărul a fost plasat în arest preventiv pentru 30 de zile.

Un grav accident a avut loc astăzi, în jurul amiezii, pe strada Sg. Maj. Octavian Popa.

Un tânăr de 20 de ani a accidentat mortal un bărbat care se afla pe partea carosabilă. În urma cercetărilor polițiștii au descoperit că tânărul nu avea permis de conducere și se afla sub influența băuturilor alcoolice.

Mai multe despre acest subiect puteți reciti în materialul de mai jos:

Un tânăr băut și fără permis a accidentat mortal un pieton pe o stradă din Bistrița

Pe numele tânărului a fost întocmit dosar penal și a fost reținut pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat în fața judecătorilor cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.

„Tânărul de 20 de ani, cercetat pentru comiterea infracțiunilor de ucidere din culpă, conducere fără permis și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului a fost reținut pentru 24 de ore.

În prezent se află în arestul I.P.J. Bistrița-Năsăud, iar în cursul zilei de mâine va fi prezentat magistraților cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile”, informează Crina Sîrb, purtătorul de cuvânt al IPJ BN.

UPDATE 15.08.2020

Judecătorul de drepturi și libertăți din cadrul Judecătoriei Bistrița a dispus arestarea preventivă pentru următoarele 30 de zile a tânărului de 20 de ani, cercetat pentru conducere fără permis, conducere cu alcoolemie și ucidere din culpă.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Ofertă specială la MATEROM AUTOMOTIVE pentru automobilele Mercedes-Benz și Škoda

Un motor performant funcționează impecabil doar atunci când distribuția este perfect sincronizată. O distribuție uzată sau înlocuită târziu poate duce la defecțiuni majore ale motorului. MATEROM AUTOMOTIVE – Service Autorizat Mercedes-Benz și Škoda lansează o ofertă specială:

Depozitul de Flori de la Sărățel vă așteaptă la Târgul Florilor de Toamnă, în weekend

Weekend-ul acesta se anunță un adevărat spectacol, plin de culoare și miresme, dedicat tuturor celor care...

NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Crama Veche, GB Instaplan, Polimed, Fan Courier

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la FAN Courier. Aici este nevoie de operator recepție, curieri și manipulant depozit. IPROEB angajează confecționer izolații, lăcătuș mecanic, sudor, electrician, mecanic întreținere și controlor calitate. Se fac angajări și la INST-Nistor, Crama Veche, Grand Hotel COROANA.