20 C
Bistrița
vineri, aprilie 25, 2025

TRAGEDIE la Romuli: Un bărbat apăsat de durere și-a pus capăt zilelor

Un bărbat din Romuli și-a pus capăt zilei, în această dimineață, în Romuli. Se pare că bărbatul era apăsat de griji și nu a mai rezistat.

Un apel la 112 solicita interveția de urgență a salvatorilor pe un câmp din comuna Romuli. Un echipaj al SAJ BN s-a deplasat pe zona Plaiul Țiganului.

Bărbatul a fost găsit de alți localnici împușcat în cap, cu arma de vânătoare.

Sebastian B. avea 52 de ani și era vânător, cu acte în regulă. Din păcate și-a pus capăt zilelor. Acum vreo două luni soția l-a părăsit și a plecat cu tot cu cei patru copii de la el. Nu a putut suporta durerea. Zilele trecute a venit la primărie pentru actele pentru subvenție APIA și mi-a spus că nu mai suportă despărțirea. Și uite că a ales să-și pună capăt zilelor. Dumnezeu să-l ierte!” a declarat, pentru Bistrițeanul.ro, primarul comunei Romuli, Ioan Monița.

Echipajele medicale încă NU au ajuns în zonă pentru a constata decesul, locația fiind una greu accesibilă.

Echipajul SAJ împreună cu un echipaj de politie au pornit pe jos către locul solicitării, traseul fiind foarte greu și neaccesibil cu mijloace de transport. Traseul durează aproximativ o oră și jumătate pe jos” au transmis reprezentanții SAJ BN.

UPDATE

Echipajul medical a ajuns la locul intervenției și a constatat decesul.

La locul solicitării echipajul B2 SAJ a găsit un bărbat de 52 ani, cu leziuni incompatibile cu viata. Leziunile au fost provocate prin împușcare în cap, cu o pușcă de vânătoare. Echipajul a declarat decesul acestuia la locul intervenției” a declarat Ciprian Păcurar din cadrul SAJ BN.

Astăzi, polițiștii Postului de Poliție Romuli au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat din localitate a fost găsit inconștient în locuință.

Din primele verificări s-a constatat faptul că este vorba despre un bărbat de 52 de ani, din localitate. Acesta este deținător legal de armă de vânătoare, care prezenta o plagă împușcată.

În urma intervenției echipajului medical, din păcate a fost constatat decesul bărbatului.

Cadavrul bărbatului urmează să fie transportat la spital în vederea efectuării unei expertize medico-legale. Aceasta va stabili cauza decesului.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Năsăud în cadrul unui dosar penal cu privire la infracțiunea de ucidere din culpă” transmite IPJ BN.

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Arena by Casa EMA angajează bucătar, STEWO Năsăud caută asistent manager și inginer calitate

Restaurant Arena by Casa EMA caută bucătar și ajutr de bucătar! Noi locuri de muncă sunt disponibile la STEWO Năsăud, unde este nevoie de magazioner, inginer Calitate și asistent manager. Se fac angajări și la ROMBAT, AMICII Building sau Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.

Se fac angajări la Crama Jelna, Rombat și Fan Courier: Noi locuri de muncă, în Bistrița

Crama JELNA angajează barman, ajutor barman, bucătar și maseur! ROMBAT caută operatori producție. NOI locuri de muncă în Bistrița, la SAN DECO Bistrița-Năsăud,  DIVANI & SOFA, AMICII Building și Ideal Print. Oferta completă, mai jos: