2.7 C
Bistrița
sâmbătă, decembrie 13, 2025

Un bistrițean și-a găsit sfârșitul sub roțile unui TIR, în Pitești!

Tragedie la Pitești, unde un bistrițean și-a pierdut viața. Bărbatul a fost spulberat de un mastodont, în zona unei treceri de pietoni. Salvatorii nu au mai putut face nimic pentru el.

Un accident mortal a avut loc în cartierul Prundu din Pitești. În apropierea sensului giratoriu, un TIR a surprins și accidentat un pieton care traversa strada. Bărbatul a rămas prins sub roțile mastodontului.

Victima a fost extrasă de către echipajele ajunse la faţa locului. Este vorba despre o persoană de sex masculin, în vârstă de aproximativ 63 de ani, pentru care, din păcate, nu s-a mai putut face nimic, deoarece prezenta leziuni incompatibile cu viaţa”, a transmis ISU Argeş conform epitești.ro.

Conform martorilor, bărbatul ar fi traversat strada pe zebră, și s-ar fi întors brusc.

Trece un moș pe zebră, a făcut un pas pe trotuar și brusc se întoarce și pune picior pe zebră, lovit direct! Norocu șoferului că pe contrasens se afla un echipaj care a văzut șcena….. Cunosc cazul de la cap la coadă, nu a rămas fără permis o zi după soluționarea cazului”, a scris Veselean M pe InfoTrafic 24.

Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest însă nu consumase alcool. S-a deschis dosar penal pentru ucidere din culpă.

Din verificările preliminare, efectuate de polițiștii din cadrul Biroului Rutier Pitești, s-a stabilit faptul că un bărbat de 55 de ani, din Pitești, în timp ce conducea un autotren, în împrejurări care vor fi stabilite în urma cercetărilor, a accidentat mortal un bărbat în vârstă de 64 de ani, din județul Bistrița-Năsăud, car se deplasa ca pieton”, au transmis polițiștii din Pitești.

Se pare că e vorba de Dan V., un pensionar din comuna Rodna.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...