19 C
Bistrița
marți, iunie 23, 2026

VIDEO. INCONȘTIENȚĂ MAXIMĂ: Cum era să spulbere un șofer beat criță doi copii pe trecerea de pietoni

Un bărbat de 30 de ani din Beclean era pur și simplu să spulbere doi copii care încercau să treacă strada pe o trecere din oraș. Acesta a evitat impactul în ultima clipă și a ajuns cu autoturismul în parc. Potrivit polițiștilor, șoferul consumase destul de mult alcool înainte să se urce la volan.

Imaginile surprinse de o cameră de supraveghere din zonă prind momentul în care șoferul pierde controlul volanului și ajunge cu autoturismul chiar pe trecerea de pietoni, unde doi copii se pregăteau să traverseze strada.

Doar o minune a făcut ca cei doi să nu fie loviți de autoturism. După ce a evitat milimetric impactul, șoferul a ajuns cu autoturismul în parc. Scenele s-au petrecut chiar în centrul orașului Beclean.

Polițiștii au fost alertați și ajunși la fața locului au constatat că tânărul de 30 de ani care se afla la volanul mașinii consumase alcool și nu puțin.

„Ieri, 9 ianuarie la orele serii, polițiștii Compartimentului Rutier din cadrul Poliției Orașului Beclean, au surprins în flagrant, pe raza orașului Beclean, un conducător auto ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Din primele verificări s-a stabilit că este vorba de un bărbat din localitate, în vârstă de 31 de ani. Cu ocazia testării cu aparatul etilotest, rezultatul a fost pozitiv, respectiv 1.10 mg/L alcool pur în aerul expirat, conducătorul auto fiind condus la spital în vederea recoltării de monstre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză s-a întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice sau a altor substanțe, cercetările fiind continuate în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii evenimentului”, precizează purtătorul de cuvânt al IPJ BN, agent principal Paul Rodilă.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=I_BeSx7CfDA” loop=”no” muted=”no” /]

Video: Alin Baltagu Mureșan.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Crama JELNA angajează bucătar: NOI locuri de muncă, la Grand Hotel Coroana, Sanovil, Eurocompozite, Amicii Building

Crama JELNA angajează bucătar, iar Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Grand Hotel Coroana, Amicii Building, Physio Total sau Policlinica Sanovil. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos:

Cină în lanul de lavandă, cu produse locale, la Festivalul Biolavanda

În primul weekend din iulie, câmpurile mov de la Delureni își deschid din nou porțile pentru...

FOTO: Colibița are nevoie de evenimente pentru a atrage turiști! A fost nebunie aseară la evenimentul TSP de pe plaja Panoramic Colibița

Colibița, sau „Marea de la Munte”, rămâne unul dintre locurile preferate de cei care aleg să...