-3 C
Bistrița
marți, februarie 10, 2026

VIDEO Sorin Hangan este noul viceprimar al Bistriței! Primarul Lazany: „Vom lucra în echipă, dacă și el e un om de echipă”

În cadrul ședinței de Consiliu Local de astăzi, consilierii au votat cel de-al doilea viceprimar al Bistriței, poziție ce îi revenea PNL. Propunerea PNL a fost chiar fostul viceprimar – Sorin Hangan. Propunerea a fost adoptată.

Sorin Hangan este noul viceprimar al Bistriței! Acesta a fost propunerea consilierilor liberali astăzi, în Consiliul Local, după ce aseară s-a întrunit Biroul Politic Municipal PNL și s-a votat propunerea.

Propunerea liberalilor a fost adoptată. Printre aspiranții la funcția de viceprimar al Bistriței a fost chiar fostul primar Ioan Turc, care, însă n-a primit girul colegilor săi liberali. Astăzi, Ioan Turc, care este și consilier local, a lipsit de la ședință.

În timpul ședinței, Sorin Hangan și-a schimbat total atitudinea față de actuala administrație și chiar i-a luat apărarea lui Gabriel Lazany când profesorul Florin Bojor l-a atacat într-o intervenție.

„Felicitari domnule viceprimar Sorin Hangan. Eu cred că ce s-a întamplat astăzi este o normalitate. Ceea ce se întamplă la ora actuală în România, ne arată că oamenii vor ca lucrurile să se miște, nu mai îi interesează un partid sau altul, ci să se facă ceea ce este de făcut. Bistrița are nevoie de lucrul acesta, le mulțumesc consilierilor care au votat și nu au votat proiectele de pe ordinea de zi. Vreau să îi spun că sunt un om de echipă și vom lucra în echipă, dacă și el e un om de echipă”, a declarat primarul Bistriței, Gabriel Lazany.

„Vreau să mulțumesc bistrițenilor care m-au trimis în acest consiliu, colegilor de la BPM care au hotărât să facă această propunere și celor care mi-ați dat această ocazie. Biroul Politic Municipal a hotărât să fim parte a soluțiilor pentru problemele bistrițenilor și să nu fim probleme. Sunt foarte multe lucruri de făcut. Și în mandatul trecut am fost om de echipă și voi fi și acum”, a precizat noul viceprimar, Sorin Hangan.

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, în Bistrița: Se caută absolvenți de psihologie / psihopedagogie specială, bucătari, ingineri

Psihologul clinician și psihoterapeutul Dana Buhuțan caută specialiști care își doresc să lucreze în domeniul recuperării copiilor. Policlinica MedTOTAL angajează asistentă medicală. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Eurocompozite, Crama JELNA, Restaurant Almars, Stewo Plastic Năsăud, Fan Courier și Aquabis. Oferta completă, mai jos:  

Policlinica MEDTOTAL angajează asistentă, STEWO Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner

Policlinica MED TOTAL caută asistentă pentru echipa din Bistrița, pregătită să facă parte dintr-o echipă profesionistă. STEWO Năsăud angajează facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Crama Jelna, Restaurant Almars - Il Gusto Mediterraneo, Sanovil, GB Instaplan și IPROEB. Oferta completă, mai jos:  

Deserturi fine și cafea bună vă așteaptă în noua cofetarie cu dichis LuLu Artisan Patisserie, de pe str. C.R. Vivu, din Bistrița!

După ce timp de câțiva ani cei de la LuLu Artisan Patisserie i-au răsfățat pe bistrițeni...