22.8 C
Bistrița
luni, iunie 22, 2026

WONDERLAND – Prieteni, nucleara din Senat: A votat senatorul Florean! WOW și Doamne ajută!

Prieteni, cu mândrie vă informăm, s-a întâmplat o mare minune! Aflat la Senat, în timpul programului de lucru, senatorul Ovidiu Florean a votat! Voi vă dați seama? A VOTAT!

Nu ne-am fi așteptat, noroc cu senatorul că ne ține la curent de fiecare dată, cu un mesaj pe WhatsApp, când bagă cartela și dă un vot, ocazie cu care se simte cel mai important om de pe planeta.

Așa și sunteți, domnule senator! Sunteți steaua și lumina PNL BN, altul mai bun ca dvs. n-au avut, mare noroc că i-ați scos pe ceacanăii de la PNL din anonimat.

Și pe noi ne faceți mai deștepți cu fiecare postare. De unde să fi știut noi că la Senat se votează? Nu ne-am fi închipuit. Nu înțelegem noi ce-i acordu ăla cu SUA cu proiectele de la Nuclearo-Energetice, da’ sună bine, recunoaștem. Ne-ați dat pe spate. Păreți om important, așa, dintr-o dată. Nu oricine poate vota așa ceva, zău dacă nu.

Sunt mii de șomeri în acest județ pe care cu cinste și mândrie îi reprezentați în Senatul României, care speră ca într-o zi, urmându-vă exemplul, să voteze și ei un acord de cooperare Nuclearo-Energetic în Senat. Vă zicem sincer, i-ați dat pe spate, visul lor în viață sunteți! Șomeri sunt, nevastă cu pensie modestă au, mai rezolvă de un credit și se fac senatori și uite, incredibil, ajung să voteze!

Cu energia aia nucleară civilă nu prea înțelegem noi cum stă treaba, da vă întrebăm când veniți acasă ce facem cu ea, o luăm sau o dăm, ne iau dracii de la ea sau nu? Că nu înțelegem, noi, aiceașea la țară, nu lucrăm cu de ăstea. Noi, cum să vă zicem, o ardem tot ca proștii, cu energia de la Enel.

P.S.: Da’ de ce vă comentați singur la postări cu „Doamne ajută”? Că dacă pe dvs. nu v-a ajutat, apoi nu știm pe cine…Nu întindeț’ coarda, că poate-l supărați pe Bunuțu și nu iese Orban președinte și ce vă faceți la alegerile următoare? Ciuciu vot pe nucleare în Senat…

 

ARTICOLE SIMILARE

2 COMENTARII

  1. senatorul din somaj! super! da nu a facut si un clip video ca sa vedem si noi minunea?????????????????????? doamne ce am votat!!!! doamneeee!!!!!!!!!!!si el zice de altii !!!!

  2. Bistritel, stai linistit, nu te ingrijora ca nu stii ce-i acordul cu SUA cu proiectele de la Nuclearo-Energetice. Nici el nu stie, dar da bine pentru comentatorul florian sa-i transmita un Doamne-ajuta…

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Crama JELNA angajează bucătar: NOI locuri de muncă, la Grand Hotel Coroana, Sanovil, Eurocompozite, Amicii Building

Crama JELNA angajează bucătar, iar Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Grand Hotel Coroana, Amicii Building, Physio Total sau Policlinica Sanovil. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos:

Cină în lanul de lavandă, cu produse locale, la Festivalul Biolavanda

În primul weekend din iulie, câmpurile mov de la Delureni își deschid din nou porțile pentru...

FOTO: Colibița are nevoie de evenimente pentru a atrage turiști! A fost nebunie aseară la evenimentul TSP de pe plaja Panoramic Colibița

Colibița, sau „Marea de la Munte”, rămâne unul dintre locurile preferate de cei care aleg să...