16.7 C
Bistrița
luni, iulie 27, 2026

FOTO – Minunea de pe Şincai. Cum arată prima Zebră 3D din oraș

S-a aliniat și Bistrița marilor orașe europene. În încercarea de a face pietonii mai vizibili, s-a desenat prima Zebră 3D. Aceasta a fost amplasată pe strada Gheorghe Şincai.

Elevii de la Corneliu Baba și-au pus talentul în funcțiune și au blocat o stradă azi.

Gheorghe Şincai a fost închisă azi, parțial, timp de șase ore.

În dreptul Primăriei Bistrița s-a trasat prima Zebră 3D din oraș.

Activitatea a făcut parte dintr-o campanie de responsabilizare a pietonilor și a celorlalți participanți la trafic.

După ce Zebra a fost gata, circulația a fost îngreunată în zonă din cauza bistrițenilor curioși sosiți să admire noua minune.

Mai jos aveți o galerie foto cu Zebra 3D din oraș

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Schimbi bani luna aceasta? BSG Amanet & Exchange te premiază cu 1.000 de euro cash!

BSG Amanet & Exchange lansează cea de-a doua ediție a campaniei dedicată clienților care efectuează operațiuni...

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: