-7 C
Bistrița
luni, ianuarie 19, 2026

A furat musafirului său 10.000 de euro, iar acum se răcorește în arest

A poftit pe un bărbat în casă, iar în timp ce acesta dormea, i-a furat 10.000 de euro. A fost găsit în sectorul 6 din București. Judecătorii l-au plasat în arest preventiv pentru 30 de zile.

În noaptea de 2 spre 3 iulie, un clujean de 50 de ani a poposit la un bistrițean de 53 de ani, din Livezile.

În timpul nopții, bistrițeanul i-a furat acestuia 10.000 de euro dintr-o borsetă și s-a făcut nevăzut.

În activitățile desfășurate cu operativitate, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului au fost sprijiniți de:

  • polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Direcția Operațiuni Speciale
  • polițiști din cadrul Direcției General de Poliție a Municipiului București

„Bărbatul suspectat de comiterea faptei, a fost depistat pe raza Sectorul 6 București, totodată fiind recuperat prejudiciul în proporție de 70%”, au explicat polițiștii.

D.G a fost reținut pentru 24 de ore și prezentat ieri în fața instanței de judecată.

În urma cercetărilor efectuate și a probatoriului administrat, Judecătoria Bistrița a
dispus luarea măsurii arestării preventive, pentru o perioadă de 30 de zile, față de bărbatul de 53 de ani din Livezile, cercetat cu privire la infracțiunea de furt calificat.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului,
pentru documentarea întregii activități infracționale”, transmite IPJ BN.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Almars angajează Ospătar și ajutor bucătar. NOI locuri de muncă în Bistrița și Năsăud, la Stewo Plastic Prod

Restaurantul Almars - Il Gusto Mediterraneo angajează Ospătrar și ajutor bucătar. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Îndemânarea Construct, Sanovil, GB Instaplan sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos:  

AQUARIUM Bistro&Cafe – Locul unde un spaniol și un italian vor să readucă “mâncatul în tihnă și socializarea”, oferind preparate din bucătăria de la...

Amplasat în centrul orașului lângă Sinagogă, pe strada Gen. Grigore Bălan nr. 6, AQUARIUM Bistro&Cafe este...

Se fac angajări la Restaurant Almars, STEWO Plastic Prod Năsăud, GB Instaplan, Clinica Sanovil. Ce posturi sunt disponibile

Îndemânarea Construct caută un sudor MIG/MAG & Electric, iar GB Instaplan angajează inginer de Instalații – Șef de Șantier, electrician și muncitori necalificați în construcții. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Restaurant Almars, dar și în Năsăud, la STEWO Plastic Prod. Lista completă, mai jos: