4.1 C
Bistrița
duminică, decembrie 7, 2025

Meci de infarct în polivalentă! Bistrița face egal cu Vâlcea

Gloria Bistrița a smuls un punct nesperat din meciul care contează pentru a doua etapă din Liga Florilor MOL. Partida a început la ora 17:00 și a fost transmisă pe pagina de Facebook a CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud.

Gloria a început greoi prima repriză și a fost condusă de Vâlcea permanent. Bianca Bazaliu și-a revenit după câteva meciuri în care a jucat mai dezorganizat și a făcut din nou un meci bun, precum cel de la Zalău.

Cristina Laslo nu a intrat pe teren. Valorosul coordonator și intermediar ar fi accidentat după meciul de la poalele Meseșului contra HC Zalău.

La pauză, Vâlcea conducea la două Goluri. Pașca nu a fost inspirat și a schimbat târziu portarul care încă nu confirmă, adică principalul naționalei feminine de handbal, Iulia Dumanska.

A doua repriză s-a mers cap la cap. Se simțea presiunea pusă pe jucătoare, iar căldura din sală și meciul dificil ridica tensiunea și creștea pulsul. Gloria a jucat bine în a doua repriză, creierul de pe teren a fost Zulic împreună cu Laura Pristăvița, Arruda a închis poarta și determinarea le-a adus un punct bistrițencelor.

CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud – SCM Râmnicu Vâlcea 34-34 (17-20)

Au marcat pentru Gloria 2018: Tamires Morena de Araujo – 8 goluri, Nina Zulic – 7, Bianca Bazaliu – 6, Laura Pristavita – 4, Sonia Seraficeanu – 3, Nicoleta Dinca – 3, Zeljka Nikolic – 3.

 

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...

Restaurantul Decebal, disponibil pentru închiriere: Afacere la cheie

Complex Decebal SA anunță disponibilitatea spre închiriere a Restaurantului Decebal. E vorba despre o afacere complet funcțională, situată într-o zonă cu vizibilitate excelentă, în centrul municipiului Bistrița.

S-a deschis Casa Frühm Bistrița! Mai mult decât un After School!

Într-o clădire încărcată de istorie de pe Bulevardul Republicii din Bistrița, frumos reabilitată, s-a deschis astăzi...