4.6 C
Bistrița
vineri, decembrie 2, 2022

Performanțele sportive și primele trei note la BAC și Evaluarea Națională, premiate de Consiliul Județean BN

Consilierii județeni vor aproba alocarea a peste 83.000 de lei pentru premii de performanță. Se vor oferi recompense sportivilor și antrenorilor lor. Premii vor primi și cei ce au obținut primele trei note la BAC și Evaluarea Națională.

Performanțele sportive și la cele două examene de final de clasa a VIII-a și a XII-a vor fi premiate de Consiliul Județean Bistrița Năsăud.

În ședința ordinară, consilierii județeni vor aproba alocarea a peste 83.000 de lei pentru aceste recompense.

Elevii care s-au clasat pe primele trei locuri la examenul de Bacalaureat în anul 2022

  1. BARNA RUXANDRA GEORGIANA – COLEGIUL NAȚIONAL „LIVIU REBREANU” BISTRIȚA  – nota 10 – 2.500 lei
  2. TODORAN ANDREEA LAVINIA – COLEGIUL NAȚIONAL „ANDREI MUREȘANU” BISTRIȚA – nota 10 – 2.500 lei
  3. MOISIL MARIA VICTORIA – LICEUL DE MUZICĂ „TUDOR JARDA” BISTRIȚA – nota 9,93 – 1.500 lei
  4. CHINDRIȘ ALEXANDRA MARIA – COLEGIUL NAȚIONAL „LIVIU REBREANU” BISTRIȚA –  9,93 – 1.500 lei
  5. SÂNGEORZAN ANDREEA -COLEGIUL NAȚIONAL „LIVIU REBREANU” BISTRIȚA – nota 9,91 – 1.000 lei

Elevii care s-au clasat pe primele trei locuri la examenul de Evaluare Națională clasa a VIII-a în anul 2022

  1. IACOBESCU SOFIA BRIANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BISTRIȚA -nota 10 – 2.500 lei
  2. PUŞCAŞ CHRISTIANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BISTRIȚA – nota 10 – 2.500 lei
  3. POP ALEXANDRA MARIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” BISTRIȚA – nota 10 – 2.500 lei
  4. BÎGIU IZABELA ANTONIA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 LUNCA LEȘULUI – nota 9,90 – 1.500 lei
  5. IUHASZ BEATRICE ANNEMARIE – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BISTRIȚA – nota 9,87 – 1.000 lei
  6. PINTEA MAIA PAULA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BISTRIȚA – nota 9,87 – 1.000 lei
  7. RĂILEANU TEODORA IOANA – ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE” BISTRIȚA – nota 9,87 – 1.000 lei

Șase sportivi vor primi câte 5.000 de lei, iar cei 8 antrenori ai lor, câte 3.000 de lei

  1. CAPOTA MARIA DENISA – Atletism Clubul Sportiv Municipal Bistrița – Locul III la Festivalul Olimpic al Tineretului European din Banská Bystrica, Slovacia
  2. ISOFACHE COSMIN FLORENTIN – Haltere – Clubul Sportiv Municipal Bistrița – 2 locuri I, 1 loc II la Campionatele Europene de Juniori II din Raszyn, Polonia, 1 loc I, 1 loc II, 1 loc III la Campionatele Europene de Juniori I din Durrës, Albania
  3. PAPOLȚI NARCIS – Haltere Clubul Sportiv Municipal Bistrița – 1 loc I, 2 locuri III la Campionatele Europene de Juniori II din Raszyn, Polonia
  4. SÎNGEORZAN CRISTINA – Tenis de masă – Clubul Sportiv Municipal Bistrița – Locul I – proba pe echipe la Campionatele Europene de Juniori II din Belgrad
  5. SÎNGEORZAN IOANA – Tenis de masă – Clubul Sportiv Gloria 2018 – Locul II – proba pe echipe la Campionatele Europene de Juniori I din Belgrad
  6. UNGVARI EVELYN SZIDONIA – Tenis de masă – Clubul Sportiv Municipal Bistrița – Locul II – proba pe echipe la Campionatele Europene de Juniori I din Belgrad, Serbia

Cei 8 antrenori sunt :

  • Claudia Alina Cucerzan
  • Dan Viorel Saranciuc
  • Ovidiu Fătu
  • Adrian Chivu
  • Marcel Filipaș
  • Teodor Bulbuc
  • Cristian Podar
  • Daniel Răcilă

Întregul document, aici:

sportivi bac si ev nat

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Bistriteanul TV

Sponsorizate

BETAK angajează agent vânzări și gestionar, Cibela are nevoie de personal pentru curățenie

Se fac angajări la Cibela, Betak și Italtextil Sărata, care are nevoie de secretar administrativ, dar...

Dă personalitate casei tale, cu perdelele ArYaS. Cel mai nou showroom din oraș asigură inclusiv măsurătorile și montarea

Dacă ochii sunt oglinda sufletului, cu siguranță ferestrele sunt oglinda casei. Un motiv în plus ca...

MATEROM Automotive Bistrița: Treci prin iarnă fără griji!

Venirea iernii este o certitudine, așa că asigură-te că autoturismul tău este pregătit. Verifică-i frânele, farurile...