29 C
Bistrița
miercuri, iunie 24, 2026

VIDEO – INCONȘTIENȚĂ: O familie, pe punctul de a fi omorâtă de un șofer aflat într-o depășire pe linie continuă

O tragedie a fost evitată milimetric, în Rodna. O familie cu copil mic putea fi omorâtă de un șofer inconștient ce a efectuat o depășire pe linie continuă…

Marius H., soția lui și copilul erau în mașină, circulând pe DN 17 D, prin Rodna. La un moment dat, după o curbă la dreapta, în fața le-a apărut o altă mașină.

Șoferul unui autoturism cu numerele de BN s-a angajat într-o depășire pe linie continuă. Marius a avut prezența de spirit și norocul ca pe acostament să nu circule nimeni în momentul acela. A tras de volan dreapta, ieșind de pe carosabil și oprindu-se la o mică distanță de un stâlp.

Dacă erau oameni pe acostament?? Eu ce decizie luam??? ” a explicat reporterilor, Marius H.

Acesta are montată o cameră video, așa că incidentul a fost filmat. Acesta l-a făcut public pe grupul de Facebook Info Trafic Bistrița Năsăud.

BN 30MMA Audi negru , ești pe aici? „deșteptule”” – e mesajul scris de marius H.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

5 COMENTARII

  1. Domnilor ziaristi, am o nelamurire: nu inteleg de ce ati editat numarul cretinului?
    Trebuie protejat? Dobitocul a pus viata altora in pericol iar dumneavoastra ii protejati intimitatea?

  2. Un inconștient îngâmfat, care precis se laudă „cum te-a făcut…..el , marele șofer,” dar care realizează poate mult prea târziu ce ” bravură”a făcut el…
    Măcar ai putut reveni pe carosabil și cineva acolo sus vă iubește sa nu se întâmple nenorocire.
    Eu nu am avut această șansă de a putea reveni pe carosabil,iar pagubele materiale au fost consistente.
    Puteam să-l nenorocesc pe „nemernic” dar nu poți preconiza urmările impactului frontal dacă nu-l feream. El sa dus și eu am rămas în șanț !
    Multumeste-i sorții …. și poate te vei mai întâlni cu el prin zonă pentru ai mulțumi….
    Păcat de tinerețea lor.

  3. Mai dar mulți bolnavi mintal mai are județul!! Chiar nu ajung morții din ultima vreme!!?? Avem Kamikaze pe metru pătrat, cit nisip pe malul mari. Poate îl găsește cineva sa ii rupă permisul (dacă are așa ceva)

  4. in zona aceea, pe valea Nasaudului pana sus in munte se circula ca in vestul salbatic. se conduce de la 13-14 ani, jeep-uri neinmatriculate pe toate ulitele, viteza, masini modificate…este dezatru. Acolo politia rutiera s-ar imbogatii daca ar sta in fiecare sat sa ii prinda pe acesti descreierati carora nu li se face nimic niciodata….o amenda…un permis …si atat!!!!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Crama JELNA angajează bucătar: NOI locuri de muncă, la Grand Hotel Coroana, Sanovil, Eurocompozite, Amicii Building

Crama JELNA angajează bucătar, iar Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Grand Hotel Coroana, Amicii Building, Physio Total sau Policlinica Sanovil. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos:

Cină în lanul de lavandă, cu produse locale, la Festivalul Biolavanda

În primul weekend din iulie, câmpurile mov de la Delureni își deschid din nou porțile pentru...

FOTO: Colibița are nevoie de evenimente pentru a atrage turiști! A fost nebunie aseară la evenimentul TSP de pe plaja Panoramic Colibița

Colibița, sau „Marea de la Munte”, rămâne unul dintre locurile preferate de cei care aleg să...