1.1 C
Bistrița
sâmbătă, ianuarie 31, 2026

PATRU accidente într-o oră! O gravidă și un bărbat au ajuns la spital!

Salvatorii și oamenii legii au intervenit la patru accidente, într-o oră. Două au avut loc în Teaca, unul în Crainimăt și unul în Bistrița. O gravidă și un bărbat au ajuns la spital.

ANM a anunțat gheață și polei în județul nostru. Lucrul acesta a dus la producerea a trei accidente rutiere într-o oră.

TEACA

În jurul orei 10:00, două accidente rutiere au avut loc, la interval de câteva minute, în Teaca.

În primul, au fost implicate două autoturime. Dar persoanele implicate nu au fost rănite grav.

„La accidentul de la Teaca, echipajul B2 al SAJ a găsit două victime, cu leziuni minore, conștiente, stabile hemodinamic și respirator, care refuză transportul la spital”, transmit reprezentanții SAJ BN.

În al doilea accident au fost implicate un autoturism și un TIR.

Din fericire, persoanele implicate nu au fost rănite.

„Victimele sunt conștiente, cooperante, fără mărci traumatice vizibile”, au transmis reprezentanții ISU BN.

Ambele accidente ar fi avut loc în curbe, iar una dintre mașini a pătruns pe contrasens, acrosând-o pe cea care circula regulamentar.

CRAINIMĂT

În jurul orei 10:30, un alt accident e anunțat în Crainimăt.

De aici, echipajele au preluat o femeie însărcinată.

Echipajul de prim ajutor SMURD a preluat de la locul accidentului din localitatea Crainimat o femeie însărcinată. Această este conștientă și cooperantă. Va fi transportată la UPU SMURD Bistrița.”, transmit reprezentanții ISU BN.

Conform primelor date, o femeie în vârstă de 34 de ani, din Șintereag, care conducea un autoturism pe direcția Bistrița-Beclean, ar fi pierdut controlul acestuia și a intrat în coliziune cu un cap de pod. În urma accidentului, conducătoarea auto a fost rănită. La fața locului se află polițiștii Secției 4 și cei ai Serviciului Rutier care efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzei și împrejurărilor în care a avut loc evenimentul” , transmit reprezentanții IPJ BN.

BISTRIȚA

Trei mașini au colizionat, în municipiul Bistrița, pe strada Libertății. Deși inițial a fost solicitată doar intervenția poliției, în timpul cercetărilor la fața locului, una dintre persoanele implicate a acuzat dureri

A fost solicitată intervenția unui echipaj al Ambulanței.

De la accidentul de pe str. Libertății, echipajul B2 al SAJ a preluat un bărbat în vârstă de 42 ani, conștient, care prezenta un traumatism cranian și un traumatism de coloană vertebrală. Va fi transportat la UPU Bistrița”, transmit reprezentanții SAJ BN.

 

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Deserturi fine și cafea bună vă așteaptă în noua cofetarie cu dichis LuLu Artisan Patisserie, de pe str. C.R. Vivu, din Bistrița!

După ce timp de câțiva ani cei de la LuLu Artisan Patisserie i-au răsfățat pe bistrițeni...

Škoda Octavia – o singură mașină, pentru toate rolurile tale. Pentru familie. Pentru business. Pentru fiecare zi

Sunt puține automobile care reușesc să bifeze atât de bine nevoile reale ale unui șofer modern: spațiu, confort, tehnologie, siguranță și eficiență. Škoda Octavia este exact acel model „bun la toate”, care se potrivește perfect atât în rutina de zi cu zi, cât și în drumurile lungi sau pentru business.

Crama JELNA caută bucătar cu personalitate: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Crama JELNA angajează bucătar cu personalitate. Stewo Plastic Prod Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița la Restaurant Almars - Il Gusto Mediterraneo, Sanovil, GB Instaplan, IPROEB sau RCB Electro. Oferta completă, mai jos: