11.2 C
Bistrița
miercuri, mai 20, 2026

FOTO/VIDEO – GRAV accident pe DN 17! O femeie însărcinată a murit

Un grav accident de circulație a avut loc pe DN 17 în Șieu Măgheruș. Traficul e blocat. Ar fi victime încarcerate.

Un apel la 112 anunța un accident grav pe DN 17. Modulul SMURD cu echipajul de terapie intensivă mobilă, echipaje de descarcerare și un echipaj SAJ BN au fost trimise la caz.

O victimă ar fi inconștientă si mai multe încarcerate.

Polițiștii din Beclean, împreună cu polițiștii Serviciului Rutier și Compartimentul Rutier Beclean intervin la un accident rutier în localitatea Șieu-Măgheruș. Drumul Național 17, la kilometrul 46, este blocat pe ambele sensuri.

În accident sunt implicate două autoturisme.  În ele se aflau 3 adulți și un copil de 2 ani. Dintre adulți, o femeie însărcinată, aflată în stop cardio respirator.

UPDATE

Șoferița, o femeie din Maramureș, însărcinată în 20 de săptămâni, a rămas între fiarele contorsionate, în urma impactului.

A fost extrasă de cei ce au fost martori la accident. Din păcate, NU a mai putut fi salvată.

Echipajele de intervenție au găsit la locul indicat patru victime, dintre care una, de sex feminin, încarcerată și inconștientă. Celelalte victime, doi adulți și un copil, erau în afara autoturismelor, conștiente și cooperante și nu prezentau leziuni care să le pună viața în pericol.

Victima încarcerată a fost extrasă din habitaclul autoturismului de către ceilalți participanți la trafic, înainte ca echipajele de intervenție să ajungă la locul solicitării.

Victima a fost găsită în stop cardio-respirator. Protocolul de resususcitare a fost început de medicul și asistentul medical din localitate și continuat de echipajele medicale. Din păcate, organismul femeii nu a răspuns manevrelor aplicate mai bine de 50 de minute. Astfel a fost declarat decesul la locul accidentului.

Două echipaje de prim ajutor SMURD și un echipaj de la Serviciul Județean de Ambulanță Bistrița – Năsăud au transportat băiețelul și pe cei doi bărbați la UPU SMURD Bistrița pentru continuarea investigațiițor medicale.” transmite ISU BN.

Conform IPJ BN, femeia ar fi murit…nevinovată

Astăzi, pe Drumul Național 17, în localitatea Șieu-Măgheruș a avut loc un accident rutier, soldat cu decesul unei persoane și rănirea altor 3.

Conform primelor date, un autoturism condus de un bărbat de 34 de ani din Rusu de Jos, a intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de o femeie de 32 de ani din Baia-Mare. În urma impactului a rezultat decesul șoferiței, rănirea a doi pasageri din același autoturism cât și rănirea șoferului de 34 de ani.

Șoferul de 34 de ani a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Polițiștii au întocmit un dosar penal și continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauza și împrejurările în care a avut loc nefericitul evenimentul” transmite IPJ BN.

 

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

  1. Domnilor Polițiști, va rugam sa Anulați permisele de conducere, acestor Kamikaze cu care ne întîlnim tot mai des pe șoselele noastre

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Dacă îți cauti un loc de muncă pe termen lung, ai șanse să-l găsești la Gelateria Aniela din Piața Unirii! NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Patiseria SWEET  IRIS  angajează patiser / cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Oferta completă, mai jos:  

www.bistritaimobiliare.ro – un portal GRATUIT pentru cei care vor să vândă sau să cumpere o locuință

Din dorința de a oferi vizibilitate maximă anunțurilor de vânzare/închiriere din Bistrița-Năsăud, au fost create, de către bistrițeanul Andrei Cadar, două instrumente complementare, gândite să lucreze în tandem pentru succesul fiecărui utilizator și menite să simplifice radical procesul de vânzare, cumpărare sau închiriere a proprietăților.

Pentru seri de poveste lângă un pahar de vin bun, musai să ajungeți la AOP – proiectul lui Ciprian Macavei! E altceva…

De câteva zile, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la numărul 15, unde istoria orașului se întâlnește cu...