21.2 C
Bistrița
miercuri, septembrie 10, 2025

CUM s-a întâmplat crima de la Leșu! Criminalul s-a predat imediat și riscă 20 de ani de închisoare

O oribilă crimă a avut loc marți seara la Leșu. O femeie a fost omorâtă tocmai de cumnatul ei. Bărbatul s-a predat imediat poliției. Acum e în arest și riscă 20 de ani de închisoare.

O femeie de 69 de ani locuia singură în casa ei din Leșu, fiind văduvă de peste 10 ani de zile. Mai mult, femeia era și oarbă.

Marți dupămasă, cumnatul său, de 66 de ani, a venit în vizită. Cei doi locuiau în case diferite, la vreo 10 metri depărtare unul de altul.

Această vizită însă s-a terminat într-un mod oribil. Cei doi s-au certat, cel mai probabil de la pământ, așa cum bărbatul obișnuise să se certe și cu fratele lui, când acesta era în viață.

De la nervi, omul a pus mâna pe topor și, conform procurorilor, și-a lovit cumnata de trei ori în cap. Aceasta a căzut moartă jos. Bărbatul s-a dus direct la poliție și a mărturisit ce a făcut, acesta fiind și modul în care oamenii legii au descoperit scena crimei.

Criminalul a fost reținut, iar ieri a ajuns în fața instanței. S-a decis arestarea lui preventivă pentru 30 de zile și s-a deschis dosar penal pentru omor.

Bărbatul riscă până la 20 de ani de închisoare pentru fapta sa.

Conform nepoatei femeii, bărbatul ar mai fi amenințat-o pe aceasta că o omoară. Chiar ar mai fi avut loc diferite altercații între ei.

CRIMĂ la Leșu: Și-a omorât cumnata oarbă!

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

STEWO Năsăud angajează facturist și Controlor Calitate, Grand Hotel COROANA caută ospătar(ă)

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar STEWO Năsăud caută facturist Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la BCVO Logistics, unde este nevoie de planificatori transport, dar și la Sergiana, IPROEB, GB Instaplan, Polimed, TeraSteel.  Oferta completă, mai jos:

Cele mai noi modele Škoda vin la Bistrița, la Caravana Škoda 2025

Caravana Škoda 2025: În 27 și 28 septembrie, parcarea Bistrița Retail Park (lângă Selgros) se va transforma într-un adevărat showroom în aer liber, unde pasionații de mașini și familiile bistrițene sunt invitați să descopere cele mai noi modele Škoda, să participe la test drive-uri și să se bucure de surprize, concursuri și premii atractive.

NOI locuri de muncă, disponibile la Grand Hotel Coroana, Fan Courier, BCVO Logistic, TeraSteel

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar Crama JELNA  caută ospătar & barman care știu să pună vibe-ul în pahar și povestea pe masă. BCVO Logistics caută planificatori transport. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Polimed, TeraSteel, Sergiana și IPROEB. Oferta completă, mai jos: