33.6 C
Bistrița
luni, iulie 7, 2025

FOTO: Tamponare în lanț la Viișoara

Un accident rutier produs în zona blocurilor ANL din Viișoara a blocat traficul rutier. Martorii spun că șoferul primei mașini ar fi evitat un biciclist angajat în trecerea străzii aproape de trecerea de pietoni.

Din primele informații, în accident ar fi fost implicate  trei mașini. Martorii ocularii spun că accidentul s-ar fi produs după ce unul dintre șoferi ar fi încercat să evite coliziunea cu un biciclist angajat în traversarea străzii prin apropierea trecerii de pietoni.

Astfel, mașina în cauză și cea care o urma, au fost lovite de un microbuz, al cărui șofer nu a mai reușit să frâneze în timp util.

Accident rutier, (…), fără persoane încarcerate în localitatea Viișoara în față la blocurile ANL. Alocat la caz 1 ASAS si 1 TIM”, sunt primele informații transmise de ISU Bistrița-Năsăud.

Tot martorii oculari ne-au transmis că la locul accidentului au sosit și polițiștii de la circulație.

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Bunătăți dulci, dar sănătoase, la Gelateria Aniela, în meniul fără zahăr: tarte, rulouri, batoane raw-vegane sau magiunele

Vitrinele cofetăriilor și gelateriilor sunt pline de bunătăți ce fac cu ochiul oricărui trecător. Culori, texturi...

Noutățile verii, la Gelateria Aniela: Berry Cup, Limonadă AlVera și Ice Summer Drinks cu cafea sau Matcha

O vară cu arome noi, răcoritoare, v-a pregătit Gelateria Aniela! Și continuă să ne surprindă cu...

Se fac angajări la Amicii Building, Eurocompozite, Iproeb, Carmangerie Timoce: NOI locuri de muncă în Bistrița

Amicii Building angajează Project Manager Junior și Project Manager Senior, iar Grill & Carmangeria Timoce caută două vânzătoare pentru zona Lamă. Eurocompozite recrutează lăcătuș mecanic. NOI locuri de muncă sunt disponibile la IPROEB, Clinica Sanovil, Fan Courier și Restaurant ARENA by Casa EMA.