15.3 C
Bistrița
marți, iunie 10, 2025

VIDEO cu impactul accidentului de pe Libertății. Șoferul era beat

Un accident a avut loc în această seară, pe strada Libertății din Bistrița. Evenimentul s-a produs între o motocicletă și o mașină, iar o victimă a fost găsită semiconștientă.

Evenimentul a avut loc marți seară în municipiul Bistrița. Din accident au reieșit trei victime, iar una dintre cele două persoane aflate pe motocicletă a fost găsită în stare gravă.

Una dintre persoanele care se aflau pe motocicletă a fost găsită în  stare de semiconștiență. La fața locului s-au deplasat un echipaj SMURD și două echipaje de la Serviciul Județean de Ambulanță.

„Un echipaj SMURD și două echipaje SAJ Bistrița Năsăud intervin în municipiul Bistrița la un accident rutier – motocicletă și autoturism. Din primele informații, una din cele două persoane care circulau pe motocicletă este semiconștientă. Intervenția este în dinamică”, a transmis ISU BN.

„În această seară, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Bistrița au intervenit la un eveniment semnalat pe strada Libertății din municipiul Bistrița.

Din primele date, un autoturism condus de un bărbat de 58 de ani, din Bistrița, a colizionat o motocicletă ce se deplasa pe strada Libertății.

În urma impactului, motociclistul, un tânăr de 17 ani cât și o pasageră de 14 ani, au fost răniți necesitând acordarea de îngrijiri medicale de specialitate la spital.

Testarea cu aparatul etilotest a indicat faptul că bărbatul de 58 de ani, se află sub influența alcoolului rezultând valoarea de 0,60 mg/l alcool pur în aerul expirat, urmând să-i fie recoltate mostre biologice de sânge la spital. În cazul motociclistului, rezultatul a fost negativ.

Pentru lămurirea tuturor aspectelor cu privire la modul de producere a evenimentului, polițiștii au întocmit un dosar penal cu privire la infracțiunile de vătămare corporală din culpă și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe. Totodată întrucât poziția autoturismul implicat în eveniment a fost modificată fără acordul polițiștilor, a fost dispusă continuarea cercetărilor și cu privire la infracțiunea de părăsirea locului accidentului ori modificarea sau ştergerea urmelor acestuia”, a informat IPJ BN.

Din imaginile oferite pentru Bistrițeanul.ro, o mașină care ieșea pe DN17 nu a dat prioritate și a lovit din plin motocicleta.

 Iată video cu impactul:

Atenție! Imaginile pot avea un puternic impact emoțional.

Revenim cu mai multe detalii. Știre în curs de actualizare.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la ROMBAT, STEWO Năsăud, RCB Electro, Aquabis. Noi locuri de muncă, în Bistrița

Stewo Năsăud angajează Asistent manager, Controlor calitate și Inginer Calitate. RCB Electro  caută Manipulant mărfuri, Derulatorist și Stivuitorist. ROMBAT are nevoie de Operatori Producție și Maistru Producție. NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Aquabis, BistriVet, ITALTextil Sărata și Clinica SANOVIL. Oferta completă, mai jos:

O vorbă înțeleaptă spune că omul gospodar își face iarna car și vara sanie

MATEROM AUTOMOTIVE - Service Autorizat Mercedes-Benz în Bistrița, lansează o ofertă special dedicată posesorilor de automobile Mercedes-Benz care doresc să se pregătească din timp pentru sezonul rece!

SERGIANA, recunoscută internațional cu Trofeul de Onoare și 8 medalii de aur în Frankfurt, la IFFA 2025

SERGIANA a fost distinsă cu 8 medalii de aur, una de argint și una de bronz...