23.1 C
Bistrița
miercuri, septembrie 10, 2025

REBRIȘOARA: Pieton lovit de o mașină

Un bărbat care ar fi încercat să traverseze strada printr-un loc nepermis a fost lovit de o mașină în această după-masă, în localitatea Rebrișoara.

Două echipaje SMURD au fost solicitate să intervină în această după-masă la un accident rutier petrecut în Rebrișoara, unde un pieton a fost lovit de o mașină.

Martorii spun că bărbatul a încercat să traverseze strada printr-un loc nepermis, moment în care a fost luat în plin de un autoturism.

Potrivit acestora, omul lucrează la un depozit de furaje din Năsăud.

UPDATE

Bărbatul, în vârstă de 61 de ani, a fost preluat conștient de echipajul de prim ajutor SMURD, politraumatizat prin accident rutier.

La scurt timp, în sprijin a ajuns echipajul de terapie intensivă mobilă SMURD, care a preluat bărbatul și după acordarea îngrijirilor medicale care s-au impus, l-a transportat la UPU SMURD Bistrița pentru investigații și îngrijiri medicale„, au mai precizat cei de la ISU BN.

UPDATE 2

Accidentul s-a produs la ieșirea din Năsăud spre Rebrișoara.

Din primele date, un autoturism condus de un bărbat de 42 de ani din Breaza, a surprins și accidentat un bărbat de 61 de ani, din Ragla, care se deplasa în calitate de pieton.

În urma accidentului bărbatul din Ragla a fost rănit, necesitând acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.

Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, pietonului urmând să-i fie recoltate mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.

Cercetările sunt continuate de către polițiști în cadrul unui dosar penal urmând să fie stabilită cauza și împrejurările producerii accidentului rutier”, au declarat reprezentanții IPJ BN.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

STEWO Năsăud angajează facturist și Controlor Calitate, Grand Hotel COROANA caută ospătar(ă)

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar STEWO Năsăud caută facturist Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la BCVO Logistics, unde este nevoie de planificatori transport, dar și la Sergiana, IPROEB, GB Instaplan, Polimed, TeraSteel.  Oferta completă, mai jos:

Cele mai noi modele Škoda vin la Bistrița, la Caravana Škoda 2025

Caravana Škoda 2025: În 27 și 28 septembrie, parcarea Bistrița Retail Park (lângă Selgros) se va transforma într-un adevărat showroom în aer liber, unde pasionații de mașini și familiile bistrițene sunt invitați să descopere cele mai noi modele Škoda, să participe la test drive-uri și să se bucure de surprize, concursuri și premii atractive.

NOI locuri de muncă, disponibile la Grand Hotel Coroana, Fan Courier, BCVO Logistic, TeraSteel

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar Crama JELNA  caută ospătar & barman care știu să pună vibe-ul în pahar și povestea pe masă. BCVO Logistics caută planificatori transport. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Polimed, TeraSteel, Sergiana și IPROEB. Oferta completă, mai jos: