14.8 C
Bistrița
sâmbătă, aprilie 26, 2025

A intrat cu mașina într-un cap de pod pe strada Soarelui. Șoferul a ajuns la spital

Pompierii militari au intervenit în această dimineață la un accident rutier produs pe strada Soarelui din Bistrița. Un bărbat a intrat cu mașina într-un cap de pod. Acesta a ajuns la spital.

Un echipaj de pompieri cu autospeciala de descarcerare și un echipaj de prim ajutor SMURD au intervenit în această dimineață în municipiul Bistrița, pe strada Soarelui, la un accident rutier.

Un autoturism a intrat în coliziune cu un cap de pod.

Echipajul de paramedici a preluat de la locul solicitării un bărbat în vârstă de aproximativ 63 de ani, scos din autoturismul răsturnat de către ceilalți participanți la trafic.

Victima era conștientă, acuza dureri lombare. A fost stabilizată și transportată la UPU SMURD Bistrița”, potrivit ISU BN.

UPDATE

În această dimineață, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Bistrița au intervenit la un accident produs pe Drumul Județean 151, în Sigmir.

La locul evenimentului, polițiștii au constatat faptul că un autoturism condus de un bărbat de 55 de ani din Reteag a părăsit partea carosabilă întrând în coliziune cu un podeț.

În urma accidentului șoferul a fost rănit, necesitând acordarea de îngriji medicale de specialitate la spital.

Testarea cu aparatul etilotest a indicat un rezultat negativ.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii Biroului Rutier în cadrul unui dosar penal, urmând să fie stabilită cauza și împrejurările producerii accidentului”, conform IPJ BN.

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Restaurantul Arena by Casa EMA angajează bucătar, STEWO Năsăud caută asistent manager și inginer calitate

Restaurant Arena by Casa EMA caută bucătar și ajutr de bucătar! Noi locuri de muncă sunt disponibile la STEWO Năsăud, unde este nevoie de magazioner, inginer Calitate și asistent manager. Se fac angajări și la ROMBAT, AMICII Building sau Ideal Print. Oferta completă, mai jos:

Škoda Elroq vine direct la tine: Test Drive la ușa ta, acum în Bistrița!

Bistrițenii au acum ocazia să descopere cel mai nou model electric din familia Škoda – Elroq – într-un mod complet diferit și extrem de comod: direct la ușa lor! Cu inițiativa „Test Drive la ușa ta”, MATEROM AUTOMOTIVE – Dealer & Service Autorizat Škoda, aduce viitorul mobilității acolo unde te afli, fie că ești acasă, la birou sau în oraș.

Se fac angajări la Crama Jelna, Rombat și Fan Courier: Noi locuri de muncă, în Bistrița

Crama JELNA angajează barman, ajutor barman, bucătar și maseur! ROMBAT caută operatori producție. NOI locuri de muncă în Bistrița, la SAN DECO Bistrița-Năsăud,  DIVANI & SOFA, AMICII Building și Ideal Print. Oferta completă, mai jos: