2.5 C
Bistrița
marți, decembrie 16, 2025

Supărare la Căianu Mic:” Cine a intrat cu mașina pe asfaltul proaspăt turnat va suporta rigorile legii!”

Dezvoltarea comunei Căianu Mic continuă, în prezent fiind în proces de asfaltare mai multe străzi. Totuși, unii nu ascultă de reguli și îți bat joc de muncă. ” Cine a intrat cu mașina pe asfaltul proaspăt turnat va suporta rigorile legii!” a transmis primarul Paul Știr.

Comuna Căianu Mic se dezvoltă în continuare, spre binele locuitorilor săi. Pe mai multe străzi au fost trase utilități, iar acum urmează partea de asfaltare.

Ieri, în prima parte a zilei, primarul comunei Căianu Mic anunța asfaltarea unei străzi din Dobric. Totodată, cerea cetățenilor să respecte interdicția de a circula pe strada proaspăt asfaltată.

Din nefericire însă, unii nu au ținut cont și au mers cu autoturismul pe mixtura proaspăt turnată. Primarul Paul Știr a explicat că cei ce au făcut acest lucru vor suporta rigorile legii.

S-au executat lucrări de asfaltare pe strada Brigăzii din localitatea Dobric pentru refacerea părții carosabile afectată în urma lucrărilor la rețelele de utilități.

Din păcate, deși am făcut un anunț oficial, atât pe facebook, cât și pe grupurile de whatsapp de interes local, prin care am anunțat că astăzi se restricționează complet accesul pe această stradă, totuși au fost persoane care au ignorat acest apel și au intrat cu mașinile pe asfaltul proaspăt turnat!

Acest comportament nu este normal!

Cu toată prietenia, vreau să precizez foarte clar că, orice persoană identificată că produce daune lucrărilor publice va suporta rigorile legii!

Vă rog să înțelegeți că regulile sunt pentru binele tuturor, iar investițiile sunt realizate pentru întreaga comunitate.

Mulțumesc tuturor pentru înțelegere și responsabilitate!” a scris primarul Paul Știr pe Facebook.

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Se fac angajări la IPROEB, Aquabis și Arcsim Construct! NOI locuri de muncă, în Bistrița, Năsăud și Beclean

IPROEB angajează operatori cabluri electrice, Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Restaurant ARENA by Casa EMA, ARCSIM Construct, Fan Courier sau Crama Jelna.

Noul Kodiaq Sportline 4×4, SUV-ul Škoda pregătit pentru drumurile din județ, disponibil acum la MATEROM AUTOMOTIVE cu Clever Bonus

Noul Kodiaq Sportline 4x4, SUV-ul Škoda pregătit pentru drumurile din județ, este disponibil acum la MATEROM AUTOMOTIVE cu Clever Bonus de 3.000 €* și Garanție extinsă 4 ani.

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.