3.7 C
Bistrița
duminică, noiembrie 16, 2025

VIDEO: Un tânăr este snopit în bătaie în plină stradă, în Sângeorz! Totul ar fi pornit de la niște comentarii pe rețelele de socializare

Imagini parcă desprinse dintr-un film de groază, surprinse astăzi, la prânz, în Sângeorz-Băi. Un tânăr este snopit în bătaie de un alt bărbat din localitate, însoțit de alte trei persoane. Acestea asistă, fără nicio reacție, la agresiune.

Surse Bistriteanul.ro spun ca totul ar fi pornit de la niște comentarii jignitoare pe rețelele de socializare, la adresa agresorului.

Întreg incidentul a fost surprins de o cameră de supraveghere, care îl arată pe agresor cum îl lovește fără încetare pe tânărul căzut la pământ.

Pe fir au intrat și polițiștii, care au deschis un dosar penal:

Astăzi, polițiștii din cadrul Poliției orașului Sângeorz-Băi au fost sesizați de către un bărbat din oraș, cu privire la faptul ca ar fi fost agresat fizic, în stradă, de către un alt bărbat din Sângeorz Băi.

Cu privire la cele sesizate, polițiștii din cadrul Poliției orașului Sângeorz Băi au întocmit un dosar penal, urmând documentarea faptei”, au declarat pentru Bistriteanul.ro, reprezentanții IPJ BN.

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

FOTO – Performanța, recunoscută: Alin Ioaneș și ROMBAT, premiați la Automotive Today Awards!

Compania ROMBAT a obținut o dublă recunoaștere prestigioasă în cadrul galei Automotive Today Awards 2025, organizată...

BCVO Logistics angajează Manageri de zonă, restaurantul Numa’ Bun caută Casier și preparator de burgeri! NOI locuri de muncă, în Bistrița

BCVO Logistics angajează manageri de zonă / planificatori transport! Restaurantul fast-food Numa’ Bun caută preparatori sandwich-uri / burgeri și casier! Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Fan Courier și Clinica Sanovil. Se caută economist, jurist, psiholog, infirmieră, asistent șef șantier și inginer instalații. Oferta completă - mai jos:

Profesioniștii de la WAXUS Imobiliare sunt alături de tine, de la prima idee de a-ți cumpăra un imobil, până devine proprietatea ta

WAXUS Imobiliare a ajuns și la Bistrița. Cu o experiență de câțiva ani în piața imobiliară,...