23.2 C
Bistrița
vineri, iunie 26, 2026

VIDEO: Incident violent, în noaptea de Crăciun, la Nimigea de Sus! Un individ a amenințat o familie cu securea

Clipe de groază, pentru o familie din Nimigea de Sus, în noaptea de Crăciun:  Un individ a dat buzna în casă, peste colindătorii invitați de familie, atacându-l pe proprietar cu o secure. Potrivit N1 TV, agresorul ar fi amenințat cu moartea o adolescentă de 14 ani pe care a strâns-o de gât.

Violentul incident s-a petrecut în noaptea de Crăciun, în jurul orei 03:30.   Ion C din localitate a provocat teroare într-o locuință din sat, unde se aflau mai mulți colindători invitați, printre care și o adolescentă de 14 ani.

Proprietarul imobilului a declarat că Ion C. a pătruns fără drept în locuință, devenind extrem de agresiv. Agresorul ar fi prins de gât o adolescentă de 14 ani, amenințând-o de câteva ori cu moartea.

Proprietarul casei a încercat să-l scoată din locuință pe cale pașnică. Dar agresorul a reacționat violent, a sărit la bătaie, a adresat amenințări și l-a fugărit prin casă, comportându-se agresiv.

Agresorul a părăsit la un moment dat locuința, dar a revenit în câteva minute înarmat cu o secure. Se pare că tot el ar fi spart două autoturisme aparținând invitaților aflați la petrecere, provocând distrugeri semnificative. Proprietarul a încercat să se apere cu o bâtă, însă, conform imaginilor video existente, a fost nevoit să o arunce și să fugă pentru a-și salva viața, fiind urmărit de agresor cu securea – mai relatează N1 TV.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Ziua Porților Deschise BYD la Materom Automotive Bistrița: 3 zile de oferte speciale, test drive-uri și premii

În perioada 25–27 iunie, Materom Automotive BYD Bistrița organizează Ziua Porților Deschise, un eveniment dedicat tuturor celor care își doresc să descopere gama BYD și să afle mai multe despre viitorul mobilității electrice și hibride.

Crama JELNA angajează bucătar: NOI locuri de muncă, la Grand Hotel Coroana, Sanovil, Eurocompozite, Amicii Building

Crama JELNA angajează bucătar, iar Aluateria Bistrița caută personal pentru vânzare. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Grand Hotel Coroana, Amicii Building, Physio Total sau Policlinica Sanovil. Se caută ingineri proiectare, stivuitorist, fizioterapeut, muncitori, asistent medical generalist și maseur. Oferta completă, mai jos:

Cină în lanul de lavandă, cu produse locale, la Festivalul Biolavanda

În primul weekend din iulie, câmpurile mov de la Delureni își deschid din nou porțile pentru...