8.9 C
Bistrița
luni, aprilie 20, 2026

Agresat și furat de bani, de un clujean, în tren! Făptașul, găsit și reținut

Un bărbat a anunțat poliția că a fost agresat și furat de bani, în timp ce călătorea cu trenul. Polițiștii TF Salva au identificat făptașul ca fiind un clujean. Bărbatul a fost reținut și va ajunge în fața instanței de judecată.

Călătoria unui ieșean, cu trenul, s-a încheiat cu declarații la poliție. Acesta a fost agresat de un alt călător și furat de bani.

La data de 13 ianuarie a.c, în jurul orei 21:30, polițiștii au fost sesizați de către un bărbat de 46 de ani, din județul Iași cu privire la faptul că, pe fondul unui conflict spontan ar fi fost agresat fizic de către un bărbat, în timp ce se deplasau cu trenul, între stațiile Lunca Ilvei și Măgura Ilvei. Totodată, în timpul agresiunii, bărbatului i-ar fi fost sustrasă din buzunar suma de 200 de lei” au transmis reprezentanții IPJ BN.

Polițiștii TF Salva au făcut verificări și au găsit făptașul. E vorba e un clujean, care a fost reținut pentru 24 de ore.

Cu privire la cele sesizate și în urma investigațiilor efectuate de către polițiștii Postul De Poliţie Transporturi Feroviare Salva a fost identificat și depistat un bărbat de 37 de ani, din județul Cluj, bănuit de comiterea faptei.

Acesta a fost condus la sediul poliției, iar în urma administrării probatoriului în cadrul dosarului penal întocmit cu privire la infracțiunea de tâlhărie calificată, polițiștii au dispus reținerea pentru o durată de 24 de ore” au explicat polițiștii.

CLujeanul va fi prezentat procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Năsăud cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

 

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Noul MGS9 PHEV aduce mai multă valoarea și stil în segmentul SUV-urilor mari cu 7 locuri

Noul MGS9 PHEV aduce mai multă valoarea și stil în segmentul SUV-urilor mari cu 7 locuri, având un interior versatil și spațios, cu 3 rânduri de scaune și peste 1.000 litri volum portbagaj. Mai mult, se bucură de un sistem plug-in hybrid cu baterie de 24,7 kWh și autonomie electrică de până la 100 km (WLTP)* Cea mai bună poziționare preț - valoare pentru segmentul SUV-urilor mari. 

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud: Se caută instalatori, florist, asistent generalist, electricieni

Casa EMA angajează instalator priceput și serios, STEWO Năsăud caută Facturist, Asistent manager, Controlor calitate și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Clinica Sanovil și Aquabis, dar și la GB Instaplan, Crama JELNA sau Transmixt. Oferta completă, mai jos:

FOTO: La Papetăria FOLDER, iepurașul găsește zeci de cadouri inspirate pentru copiii cuminți

Cadourile de Paște pe care iepurașul le aduce celor mici, ba chiar și celor mari, sunt...