18.3 C
Bistrița
miercuri, mai 20, 2026

Rebrișoreanul prins cu 100 kg de cocaină, în Italia, la prima ”ceartă” cu legea

Un bistrițean, șofer pe TIR, a fost prins în Italia cu 100 kg de cocaină pură ascunsă. Bărbatul, de origine din Rebrișoara, nu ar mai fi avut probleme cu legea. ”E de necrezut pentru noi. Știind din ce familie provine, nu ne vine să credem!” a declarat primarul Ștefan Cîrcu.

Weekendul trecut, în Italia, un TIR cu numere de BN era luat la verificat de către oamenii legii. Câinii din dotare au descoperit în cabina mastodontului pachete de cocaină. Cele aproximativ 100 de kg de cocaină pură valorau la 3 milioane de euro, însă câștigul ar fi fost mult mai mare dacă ajungeau pe piață.

Detalii despre momentul descoperirii drogurilor, aici:

FOTO: TIR cu numere de BN, prins în Italia cu cocaină de 3 milioane de euro

Șoferul – originar din Rebrișoara

TIR-ul cu numere de BN era condus de un bărbat din Rebrișoara. Nu a mai fost certat cu legea, iar comunitatea e șocată.

Dumitru i-a fost elev soției mele. Chiar a fost un elev tare bun. Și familia din care provine, e o familie credincioasă, cu teamă de Dumnezeu. Mai au copii, și fete și băieți.

Chiar și Dumitru e căsătorit cu o fată din Rebra și are copii.

Nu a mai avut probleme cu legea. Tare cumsecade. Dar vezi că pe când pleci dincolo, te mai asociezi cu cine nu trebuie. 

Încă e tot în Italia, unde a fost reținut” a explicat, pentru ziarul local Bistrițeanul.ro, primarul comunei Rebrișoara, Ștefan Cîrcu.

 

 

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări: NOI locuri de muncă, în Bistrița

Dacă îți cauti un loc de muncă pe termen lung, ai șanse să-l găsești la Gelateria Aniela din Piața Unirii! NOI locuri de muncă sunt disponibile la Physio Total, care angajează fizioterapeut și maseur. Patiseria SWEET  IRIS  angajează patiser / cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Oferta completă, mai jos:  

www.bistritaimobiliare.ro – un portal GRATUIT pentru cei care vor să vândă sau să cumpere o locuință

Din dorința de a oferi vizibilitate maximă anunțurilor de vânzare/închiriere din Bistrița-Năsăud, au fost create, de către bistrițeanul Andrei Cadar, două instrumente complementare, gândite să lucreze în tandem pentru succesul fiecărui utilizator și menite să simplifice radical procesul de vânzare, cumpărare sau închiriere a proprietăților.

Pentru seri de poveste lângă un pahar de vin bun, musai să ajungeți la AOP – proiectul lui Ciprian Macavei! E altceva…

De câteva zile, pe Pietonalul Liviu Rebreanu, la numărul 15, unde istoria orașului se întâlnește cu...