20.4 C
Bistrița
miercuri, august 12, 2026

Florin Scurtu, tatăl unui copil de doi ani, are nevoie de noi. A fost depistat cu cancer și va avea o intervenție la București

O familie din Parva a aflat, în vară, o veste grea: tatăl unui copil de doi ani a fost depistat cu cancer. De Florii va pleca la București pentru o intervenție. AJUTĂM?

Primarul comunei Parva a făcut un apel la comunitatesa pe care o administrează, dar și tuturor celor ce vor să facă o faptă bună. Un tânăr din Parva, tată al unui copil de doi ani de zile a fost depistat cu cancer.

”În vara anului trecut au aflat acest diagnostic, de cancer la colon. De atunci a făcut chimio-terapie la Cluj. Acum când l-am vizitat mi-a spus că în 5 aprilie merge pentru o intervenție la București.

De aceea am zis să îl ajutăm, chiar dacă el a zis că nu e nevoie. Dapoi de unde bani ? CĂ și familia lui nu e cu bani mulți. Sunt oameni simpli, muncitori. Așa că am zis să ne mobilizăm să îl ajutăm!” a declarat, pentru ziarul local Bistrițeanul.ro, primarul Ioan Strungari.

Astfel, cei care doriți să ajutați pe Florin să lupte pentru viața lui, o puteți face donând în contul soției lui:

  • Elena Scurtu
  • Banca Raiffeisen Bank
  • RO91 RZBR 0000 0600 2582 5684
  • Co SWIFT : RZBRROBU
  • AG Năsăud – Raiffeisen Bank

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

NOI locuri de muncă, în Bistrița, la Hotel Metropolis, Supercom, Clinica Sanovil. Se caută asistent medical, inginer proiectare, lăcătuș mecanic, maseur

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Supercom, unde este nevoie de șoferi profesioniști. Hotel Metropolis angajează personal. Clinica Sanovil caută un asistent medical generalist și o infirmieră. Se fac angajări și la Kreativ Metal, Amicii Building, Eurocompozite sau INST NISTOR. Oferta completă, mai jos:  

Supercom angajează șoferi profesioniști: NOI locuri de muncă la Clinica Sanovil, Crama Jelna, Kreativ Metal

SUPERCOM Bistrița angajează șoferi profesioniști, iar la Clinica Sanovil este nevoie de asistent medical generalist și infirmieră. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Hotel Metropolis, Amicii Building, Eurocompozite și compania INST NISTOR. Oferta completă, mai jos:  

Bistrița Inspiră 2026: Antreprenori pentru viitor – Șapte speakeri, o singură scenă și idei care pot schimba perspective

Bistrița Inpiră 2026 - Șapte speakeri de succes din mediul antreprenorial și de business din România vor urca pe aceeași scenă - în 23 august de la ora 17.00 - pentru a împărtăși experiențe, perspective și povești din parcursurile lor profesionale. Evenimentul își propune să creeze un dialog autentic despre felul în care ideile pot fi transformate în acțiuni concrete.