Un bărbat a intrat în două seri într-un magazin din Bistrița, de unde a furat aproape 600 de pachete de țigări. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore.
Ieri, în urma cercetărilor efectuate într-un dosar penal de furt calificat, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Bistrița – Biroul de Investigații Criminale au identificat un bărbat de 29 de ani din Măgurele, bănuit de comiterea faptei.
„Polițiștii au dispus reținerea, pentru 24 de ore, a bărbatului cercetat pentru furt din incinta unei societăți comerciale.
Din investigațiile efectuate până în prezent a reieșit faptul că, în serile de 30 martie a.c., respectiv 5 aprilie a.c., acesta ar fi pătruns în incinta unui magazin din Bistrița, de unde ar fi sustras aproape 600 de pachete de țigări. Prejudiciul cauzat societății comerciale este în cuantum de aproximativ 19.000 lei”, potrivit IPJ BN.
În prezent, el se află în arestul I.P.J. Bistrița-Năsăud, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Bistrița, în vederea dispunerii unei noi măsuri preventive.
Foto arhivă













