-1.6 C
Bistrița
marți, februarie 3, 2026

INCREDIBIL! În urma incidentului de la Domnești s-a reluat circulația de aseară, dar abia azi a fost reparata calea ferată

Un tren a deraiat aseară la intrarea în localitatea Domnești. După mai bine de o oră, circulația feroviară a fost reluată, însă abia azi a fost reparată calea ferată, existând indicii că șuruburile rupte sau nestrânse ar fi contribuit la acest incident.

O locomotivă cu trei vagoane a deraiat ieri la intrare în localitatea Domnești. Din fericire, în interior se afla doar mecanicul de locomotivă, care nu a fost rănit. Mai multe despre acest subiect puteți citi AICI.

La mai bine de o oră de la începerea intervenției de repunere a trenului pe șine, circulația feroviară a fost reluată. Culmea, reparațiile necesare pentru evitarea unor astfel de evenimente viitoare a fost realizată abia astăzi.

Potrivit Antena 1, reparațiile s-au realizat doar în zona în care s-a produs deraierea. În zonă existau mai multe șuruburi rupte și nestrânse, așa că nu este exclus ca acest incident să fie provocat în parte și de ele.

Bianca SARA
Bianca SARA
A absolvit Facultatea de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Universității Babeș-Bolyai Cluj-Napoca și are un masterat în Comunicare și Mass-Media, urmat la aceeași facultate. Activează în presă din anul 2011. De-a lungul timpului a colaborat cu mai multe ziare locale și câțiva ani cu o revistă regională de business. Din anul 2013 este corespondent pe Bistrița-Năsăud al ziarului național Adevărul. Colaborarea cu Bistrițeanul.ro a început în anul 2014.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Policlinica MEDTOTAL angajează asistentă, STEWO Năsăud caută facturist, asistent manager și magazioner

Policlinica MED TOTAL caută asistentă pentru echipa din Bistrița, pregătită să facă parte dintr-o echipă profesionistă. STEWO Năsăud angajează facturist, asistent manager și magazioner. NOI locuri de muncă sunt disponibile la Crama Jelna, Restaurant Almars - Il Gusto Mediterraneo, Sanovil, GB Instaplan și IPROEB. Oferta completă, mai jos:  

Deserturi fine și cafea bună vă așteaptă în noua cofetarie cu dichis LuLu Artisan Patisserie, de pe str. C.R. Vivu, din Bistrița!

După ce timp de câțiva ani cei de la LuLu Artisan Patisserie i-au răsfățat pe bistrițeni...

Škoda Octavia – o singură mașină, pentru toate rolurile tale. Pentru familie. Pentru business. Pentru fiecare zi

Sunt puține automobile care reușesc să bifeze atât de bine nevoile reale ale unui șofer modern: spațiu, confort, tehnologie, siguranță și eficiență. Škoda Octavia este exact acel model „bun la toate”, care se potrivește perfect atât în rutina de zi cu zi, cât și în drumurile lungi sau pentru business.